Youradio

Menu

Zpěvačka Žanet. vydává singl Bezesmyslu

19. 11. 2020 · Barbora Koubová

Po hypnotickém singlu Mraky, v němž zpěvačka Žanet. (Žaneta Vargová) představila svůj snový svět, přetvořený do audio-vizuální podoby, uvádí svou další snovou novinku nazvanou Bezesmyslu. V dnešní pochmurné a deprimující době navodí dobrou a pozitivní náladu. Nezaměnitelný hlas Žanet a hravé texty vtáhnou do světa plného barev a abstrakce. Její tvorba je mixem kytarového popu a 70´psychedelie. Na jaře zpěvačka plánuje vydat debutové EP.

 

 

Přehrát singl Bezesmyslu

Žanet. se na hudební scéně objevila poprvé v čele kapely Nanosféra. Po tvůrčí pauze se však zaměřila na svou sólovou kariéru, kdy zhmotňuje své až potrhlé nápady. Bezesmyslu to jen podtrhuje. „Cílem celého singlu je, aby si ten svůj ne/smysl našel každý sám, baví mě hrát si s úhly pohledu. Jsou v tom ukryta témata současné společnosti a jeho vnímání. Je dobré dávat si pozor, abychom se kvůli nějaké pomotané síti nestali svou vlastní obětí, ale víc už neřeknu,“ láká k poslechu zpěvačka. Texty si píše sama, za hudbou a produkcí pak stojí Tomáš Fröde. Scénář videoklipu napsala Žanet. se svým bratrem a obsadila do něj svou rodinu a přátele.

„Celý klip se natáčel ve sportovním areálu Koráb. S přáteli je to náš takříkajíc druhý domov. Majitelka Jana mi vycházela se vším vstříc a celý tenhle šílený nápad zrealizovat. Natáčení bylo plné autenticity a neuvěřitelný zábavy. Všichni byli sami sebou a díky tomu dostala píseň další rozměr a moje surrealistické představy dostaly život. Kameru šéfoval Michal Havlíček a uzavřel tak veškerý celek,“ dodává k natáčení Žanet.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno