Youradio

Menu

Lety mimo slaví 20 let na scéně a přichází s novým videoklipem k písni Nedoceněná

8. 2. 2022 · Barbora Koubová

Lety mimo nejsou na hudební scéně žádným nováčkem, ale skutečnými matadory.  Letos slaví 
20. výročí od vydání své debutové desky Spacepunk 2001 a svým fanouškům nachystala hned několik překvapení. Prvním dárkem je videoklip k písni Nedoceněná, druhým pak zbrusu nový song V meditacích, který je již možné najít na všech streamovacích službách. Oslavy vyvrcholí vydáním nové desky, jež je plánovaná na květen 2022.

Přehrát Lety mimo

Singl Nedoceněná je prvním výsledkem spolupráce s producentem a syntetizátorovým mágem Lukášem Midubem, se kterým „Lety“ chtěli refreshnout některé starší songy jako dárek k zmiňovanému 20. výročí od vydání debutu. Toto propojení však přineslo i zbrusu nové písně. „K textu Nedoceněná mě vlastně inspirovali hudební žurnalisté i fanoušci, kteří pro Lety mimo dlouhodobě používají přívlastek ‚nedoceněná kapela‘, říká frontman kapely Lukáš Klofec a pokračuje slovy: „text je o holce – outsiderovi, co bojuje o své místo na světě, ale má to i určitou autobiografickou paralelu s naší kapelou.“

Videoklipem dávají Lety mimo poctu lidem, kteří si dokážou navzájem pomáhat i přes své omezené možnosti. „Chtěli jsme klip pojmout naprosto civilně – žádnej doják, k čemuž se nám neskutečně osvědčilo obsazení obou hlavních hrdinů – Laury Besserové a především Ládi Angeloviče z The Tap Tap, který nás na place dokázal bavit a přitom odvádět skvělý výkon před kamerou,“ přibližuje myšlenku videa Klofec. 

Druhý počin z řady refresh je skladba V meditacích, jež zatím nedoprovází žádný vizuální snímek. Jde o naprostou novinku, která nabízí také nový, pro Lety mimo až neobvyklý, sound. „Tak trochu odkazuje na novoromantické kapely osmdesátých let, jež jsou nepochybně naší inspirací. Textově se obracím do nitra člověka, protože kvůli naší orientaci na výkon, často zapomínáme pečovat o svoje duše. Upravil jsem tak Zátopkovo motto na ‚když můžeš, tak uber‘ a to si myslím, že platí v životě i v hudbě,“ komentuje Klofec.  

 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno