Youradio

Menu

Zemřela zpěvačka skupiny Roxette Marie Fredriksson

10. 12. 2019 · James Cunningham

V jednašesedáti letech zemřela švédská zpěvačka Marie Fredriksson. Hvězda kapely Roxette prohrála sedmnáctiletou válku s rakovinou.

Přehrát kapelu Roxette

Marie Fredriksson patřila mezi nejvýznamější tváře švédského hudebního světa. Zpěvačka se narodila na jihu Švédska a její debutové sólo album vyšlo v roce 1984. Nedlouho po vydání své první desky se Fredriksson seznámila s Perem Gesslem, s nímž vytvořila světoznámé popové duo Roxette. První album Roxette vyšlo v roce 1986, ale zásadní úspěch ještě nezaznamenalo. 

Velký kariérní průlom pro kapelu Roxette přišel v roce 1989 s deskou Look Sharp!. Album jim zajistilo první hitový singl The Look, který dokonce dobyl prestižní singlovou hitparádu Billboard Hot 100 ve stejném roce. V následujících letech dobyla švédská skupina americké singlové hitparády hned několikrát, a to se singly jako Listen To Your Heart, It Must Have Been Love a Joyride.

S příchodem 21. století se bohužel začala situace pro kapelu měnit. Zpěvačce Marie Fredriksson trotiž v roce 2002 poté, co doma omldlela, našli nádor v mozku. Ačkoli měla pouze dvacetiprocentní šanci na uzdravení, podařilo se jí vyléčit a dokonce se po několikaleté pauze rozhodla pokračovat v koncertování. Hudební kariéru musela ale definitivně vzdát v roce 2016, kdy vyšlo i poslední album Roxette nazvané "Good Karma".

Fredriksson se rakoviny nikdy nezbavila a po sedmnáctiletém boji nyní této zákeřné nemoci nakonec podlehla. 

Bylo jí 61 let, zanechala po sobě manžela Mikaela Bolyose a dvě děti, dceru Inez Josefin a syna Oscara. Rozloučení s ní by mělo proběhnout v úzkém rodinném kruhu.

Per Gessle oznámil smrt své kolegyně a blízké kamarádky na sociálních sítích.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno