Youradio

Menu

Xindl X jede na Volnoběh. Šílený videoklip k novému singlu ohlašuje jeho best of s názvem Anděl v blbým věku

18. 10. 2019 · Barbora Koubová

Xindl X vydává novou pohodovou pecku Volnoběh! Skladba se objeví na nové desce Anděl v blbým věku, v níž bude i sbírka největších hitů od nadaného českého hudebníka.

Singl Volnoběh je první spoluprací Xindla X s dvojicí mladých libereckých producentů Kennyho Rougha a Robina Mooda. Ti zpěvákův osobitý textařský rukopis plný zábavných slovních hříček oblékli do zcela nového kabátu. Při jeho pomyslném šití hojně čerpali z vlivů současné elektronické scény.

„Byla pro mě zajímavá zkušenost nahrávat s někým, kdo k aranžím přistupuje jinak, než jsem byl dosud zvyklý. S oběma kluky to bylo pohodové natáčení a věřím, že se dobrá nálada přenesla i do výsledné písně. Také doufám, že to rozhodně není naše poslední spolupráce,“ pochvaluje si nový impuls ve své tvorbě Ondřej Ládek, známý také jako Xindl X.

K optimistické skladbě, která nás nabádá k tomu, abychom v životě občas zvolnili a vychutnávali si každý jeho okamžik, vznikl také výpravný videoklip z dílny režiséra Jakuba Sommera. Ten stojí za úspěchem nápaditých snímků ze začátků Xindlovy kariéry.

„Jsem rád, že jsem Jakuba po osmi letech opět ukecal, aby mi natočil další klip. Ten předchozí – Nejlepší kuchař – byl spíš takový malý velkofilm, a tak jsme si dlouho říkali, že bude těžké ho něčím trumfnout. Ale myslím, že se nám to podařilo. Fanoušci se můžou těšit na náš dost možná nejvýpravnější a zcela určitě nejšílenější klip,“ ubezpečuje hitmaker.

Sommer, který s písničkářem v minulosti pracoval na televizním seriálu Comeback a jeho divadelní hře Dioptrie růžových brýlí ve Švandově divadle, obsadil do hlavní role bláznivého videa mladého herce Oskara Hese. Zahrála si v něm také celá kapela Xindla X nebo herecké hvězdy Roman Štabrňák a Kristýna Frejová. 

 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno