Youradio

Menu

Vyhlášení vítěze nového Českého slavíka 21 se uskuteční 19. listopadu v Karlíně

21. 9. 2021 · Barbora Koubová

Vyhlášení výsledků obnovené hudební ankety Český slavík 21 se uskuteční 19. listopadu v Hudebním divadle Karlín v Praze. Anketa se vrací na hudební scénu po čtyřleté pauze s novou strukturou hlasování, jejímž autorem je prezident Českého slavíka 21 matematik a podnikatel Karel Janeček. Veřejnost bude hlasovat pomocí hlasovacího systému D21, oznámili dnes novinářům pořadatelé. Zároveň spustili hlasování, které bude trvat až do půlnoci 5. listopadu, a to na platformě Decision 21. Lidé mohou hlasovat také na stránkách hlasovani.ceskyslavik.cz.

Přehrát Lucii Bílou

"Já jsem se rozhodl Českého slavíka obnovit, abych pomohl české hudební scéně, která utrpěla přehnanými, až neracionálními restrikcemi, kvůli kterým trpěly nejen naše děti, ale i mnozí umělci a hudebníci," uvedl Janeček. "A další věc je, že už před třemi lety mi přišlo jako velká škoda, aby největší celonárodní anketa, jejíž název vymyslel už před šedesáti lety Ladislav Smoljak, zkrachovala kvůli špatnému hlasovacímu systému. Nic podobného by se přitom s hlasovacím systémem D21 nestalo," dodal.

Zájemci mohou v anketě Český slavík 21 hlasovat jako dřív v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Skupina a nově v kategorii Hip hop & Rap. Od 6. listopadu navíc začne hlasování v kategorii Objev roku, které se bude konat až do poloviny přímého televizního přenosu na televizi Nova. Nově mohou hlasující v dané kategorii udělit hlas až pěti interpretům, nebo všech pět hlasů odevzdat jednomu svému oblíbenci. Následně se výsledky sečtou.

Průvodci večerem budou Aleš Háma a Ondřej Sokol. "Na galavečeru vystoupí například kapela Kryštof nebo Ewa Farna, Marek Ztracený a Tomáš Klus. Anketa je neodmyslitelně spjata s Karlem Gottem, a tvůrci tak budou myslet i na jeho odkaz," řekl ředitel Českého slavíka 21 Jakub Horák.

Nové budou i sošky pro vítěze ankety Český slavík 21, za jejichž podobou stojí Viktorie Beldová a Lilia Khousnoutdinova. Zhotovitelem cen je Granát, družstvo umělecké výroby Turnov. Vyhlašovatelem ankety je agentura Musica Bohemica, generálním partnerem ankety je Karel Janeček, který získal většinový podíl v pořádající agentuře. Post ředitele převzal po Jaroslavu Těšínském producent Jakub Horák. Těšínský, který pořádal 22 ročníků, bude nadále čestným ředitelem Slavíka.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno