Youradio

Menu

Vycházející hvězda Olivia Rodrigo vydává své dlouho očekávané album

26. 5. 2021 · Barbora Koubová

Vycházející hvězda Olivia Rodrigo, jako teprve osmnáctiletá americká zpěvačka a skladatelka dobývá světové hitparády. Nyní své kritiky uznávané písně vydává na debutovém albu Sour.

Přehrát Olivia Rodrigo

Multiplatinová hudebnice předvádí svůj neuvěřitelný talent pro zachycení složitých emocí ve vysoce chytlavých dynamických popových písních. Album, na jehož všech písních se Olivia autorsky podílela, ztělesňuje minimalistickou, avšak hypnotizující formu alt-popu, přičemž každá píseň se soustředí na její krásně detailní vypravěčský, nezapomenutelně originální hlas a nepopiratelnou smělost. Album Sour je k dispozici právě nyní na streamovacích platformách a pro Olivii je dle jejích slov jednou z největších radostí života. „Je to opravdu moje nejoblíbenější věc na světě; je tak inspirující vidět, jak moje hudba působí na lidi a možná jim pomáhá, aby se také cítili méně osamělí,” říká zpěvačka.

Proč se album jmenuje Sour vysvětluje zpěvačka slovy: „Fascinuje mě představa, jak vztah zhořkne – jak se člověk, kterého jsi tolik miloval a řekl mu všechna svá tajemství, může stát člověkem, kterého nemůžeš vystát,” vysvětluje Olivia, která 8. ledna tohoto roku vydala platinový debutový singl Drivers License, kterým odhalila světu svůj talent a schopnost sebevyjádření. Píseň se po dlouhých osm po sobě jdoucích týdnů udržela na první příčce žebříčku Billboard Hot 100 a stala se prvním singlem v tomto roce, který dosáhl jedné miliardy globálních streamů. Neméně úspěšná byla její další píseň z alba – Deja Vu, která se rovněž umístila v top 10 žebříčku Billboardu. Třetím singlem je nejnovější Good 4 U, který představila živě jako hudební host Saturday Night Live.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno