Youradio

Menu

Vdova Ivana rozhodla! Pohřeb Karla Gotta bude trvat dva dny

5. 10. 2019 · Barbora Koubová

Karel Gott zemřel v úterý krátce před půlnocí a celé dva následující dny Česko řešilo, jak proběhne jeho pohřeb. A ačkoliv se zprávy o pochování milovaného mistra každou chvílí měnily, nyní se k celé záležitosti konečně vyjádřila rodina zesnulého.

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

Původně navrhl premiér Andrej Babiš uspořádání státního pohřbu. Pak si to ovšem rozmyslel a řekl, že oficiální státní pohřeb nebude, ale Gott bude pohřben se stáními poctami. Nyní se konečně k celé věci vyjádřila manželka Karla, Ivana Gottová, která nejenže všem poděkovala za podporu, ale také konečně řekla, jak bude pohřeb nejoblíbenějšího českého zpěváka probíhat.

Přehrajte si největší hity Karla Gotta

Lidé se budou moci rozloučit s Gottem v pátek 11. října 2019 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Následující den se bude konat zádušní mše pro pozvané hosty ve svatovítské katedrále na Pražském hradě, kterou bude sloužit kardinál Dominik Duka. „Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří nám vyjádřili svou soustrast s odchodem mého manžela Karla Gotta. Zároveň děkuji panu premiérovi a vládě za iniciativu spojenou s uspořádáním státního pohřbu. Po důkladné úvaze jsem se rozhodla pro pohřeb se státními poctami,“ uvedla na oficiálním webu Gottová. Poslední rozloučení se uskuteční na Žofíně v pátek 11. října od 8 do 22 hodin. 

 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno