Youradio

Menu

The Weeknd a jeho deska After Hours bodují v Česku i ve Spojených státech: stojí album za to?

2. 4. 2020 · James Cunningham

Kanadský rapper The Weeknd s novou deskou After Hours boduje po celé zeměkouli. Je album tak dobré, jak mnozí tvrdí? Bude ještě lámat rekordy v počtu přehrání? Pustili jsme si Deluxe verzi desky After Hours a na tyto otázky se pokusili najít odpověď.

Přehrát The Weeknda

Třicetiletý kanadský zpěvák a rapper The Weeknd už nemohl fanoušky nechat déle čekat. Od posledního EP My Dear Melancholy už uplynuly dva roky, což pro milovníky charismatického umělce je opravdu dlouhá doba! Vždyť The Weeknd zatím nenechal svoje fanoušky čekat déle než dva roky na album. 

Pauza se ale vyplatila, tedy alespoň po komerční stránce. Album After Hours se vyšplhalo až na čelo prestižní americké hitparády Billboard 200 a singl Blinding Lights už 5 týdnů sedí v čele americké singlové hitparády. Komerční úspěch je jedna věc. Druhá věc je ovšem, zda se album dá skutečně poslouchat: od začátku až do závěrečné noty. Odpověď zní ano, ale s drobnými zádrhely.

Deska začíná pomalým tempem. Povedené jsou zejména písničky Hardest To Love či Scared To Live, které na sebe dokonale navazují, jako kdyby tvořily jednu společnou skladbu. Po chytlavém singlu Heartless nabírá deska na energii, což posluchače potěší. Vůbec nejlepší část alba se tak skládá z pecek Heartless, Faith, Blinding Lights, In Your Eyes a Save Your Tears. Další skladby, které stojí za zmínku, jsou písně After Hours a bonusový track Missed You. Hlavně v případě první zmíněné skladby jde o hudebně rozmanitý, pestrý poslech.

The Weeknd ve své nové desce pěkně kombinuje prvky hudebního žánru R'n'B s popovou hudbou z osmdesátých let. Jediným problémem je, že tempo některých skladeb je až příliš pomalé.  Značná část skladeb tak rozhodně neurazí, ale zároveň posluchače nenadchne. 

Kanadský zpěvák si v nedávném rozhovoru trochu vyčítal, že album After Hours vydal v čase koronaviru. Autor hitu Starboy si z toho ale nemusí lámat hlavu: After Hours se totiž v této době dočká nejspíš většího komerčního úspěchu, než kdyby musel soupeřit s ostatními umělci. Deska je zároveň dostatečně dobrá a určitě udělá lidem v domácí karanténě radost. Risk se The Weekndovi rozhodně vyplatil!

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno