Youradio

Menu

Taylor Swift chce vydat svoje staré písně znovu! Může za to spor se Scooterem Braunem

22. 8. 2019 · James Cunningham

Zpěvačka a několikanásobná držitelka cen Grammy v rozhovoru pro CBS News potvrdila, že chce v budoucnu vydat svoje staré písničky znovu pod novým labelem. Hudební katalog Taylor Swift nyní patří podnikateli a hudebnímu manažerovi Scooteru Braunovi. Taylor o Braunovi tvrdí, že ji chce zničit. 

Přehrát Taylor Swift

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

Taylor Swift se chystá k radikálnímu kroku: úspěšná zpěvačka chce vydat svůj starý hudební materiál znovu, aby pod ním měla opět kontrolu. Zpěvačku nadále mrzí, že autorská práva k jejím starým písničkám nyní patří firmě Ithaca Holdings - tu vlastní zpěvaččin úhlavní nepřítel, Scooter Braun. 

Americká zpěvačka má se podnikatelem Scooterem Braunem velký problém: v minulosti ho obvinila z opakované šikany a veřejně se do Brauna opřela na svém osobním blogu. Úspěšný podnikatel nyní vlastní hudební label Big Machine, kterému patří autorská práva ke všem starým písničkám od Taylor Swift. Ačkoliv s prodejem svého starého labelu Taylor nic nenadělá, může nad svými písničky opět převzít autorská práva pokud je vydá znovu pod záštitou svého nového labelu, Universal Music. Zpěvačka by se tak přidala ke skupinám Def Leppard či ELO - ti v minulosti také vydali svoje stré hity znova, aby nad nimi stále vlastnili autorská práva. 

Zatím není jisté, zda Taylor Swift vydá všechny svoje staré písničky znovu nebo pouze některé. Spor mezi zpěvačkou a Scooterem Braunem ovšem stále není u konce - kdo ví, čím nás v budoucnosti ještě tihle dva překvapí!

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno