Youradio

Menu

Svetr Kurta Cobaina se v aukci prodal za více než 1,73 milionu korun!

2. 6. 2019 · Ondřej Těšínský

Ve Spojených státech se v aukci prodal svetr, v němž byl Kurt Cobain vyfocen na jedné ze svých posledních oficiálních fotografií. Celková částka nakonec několikanásobně přesáhla původní odhady - anonymní kupce si ji pořídil za 75 000 amerických dolarů, v přepočtu přes 1,73 milionu Kč!

Přehrát kapelu Nirvana

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

 

Kurt Cobainův ikonický zeleno-šedivý svetr pochází ze známé fotografické knihy Kurt Cobain: The Last Session (Kurt Cobain: poslední schůze), kterou vydal fotograf Jesse Frohman. Známý americký fotograf měl možnost s Cobainem nafotit několik snímků v New Yorku v roce 1993 - bylo to poslední oficiální focení, které zpěvák kapely Nirvana absolvoval před svoji smrtí v roce 1994. 

Podle Frohmana bylo Cobainovi v den focení zle - zpěvák před ním prý zvracel do kýblu, a tak se původně plánované focení v newyorském Central Parku přesunulo do sklepa hotelu, kde kapela byla tehdy ubytována. Fotografovi se tak kromě aranžovaných fotek podařilo i zachytit fotky ze zákulisí kapely Nirvana. 

Svetry po Kurtu Cobainovi se v minulých pěti letech staly nesmírně cenným zbožím. V roce 2015 se v aukci prodal svetr, který zesnulý zpěvák měl na sobě během historického vystoupení MTV: Unplugged, za neuvěřitelných 137 000 amerických dolarů (v přepočtu 3,16 milionu korun). Cena svetru z knihy Kurt Cobain: The Last Sessions sice tuto částku nepřesahuje, nicméně, případ je opět ilustrací toho, že lidé jsou stále ochotni zaplatit za cokoliv spojené s Kurtem Cobainem až astronomické sumy peněz. 

Poslechni si kapelu Nirvana

Další články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno