Youradio

Menu

Skupina Rybičky 48 odehrála Corontena Show Live! Živě vysílaný koncert vynesl téměř tři čtvrtě milionu

20. 4. 2020 · Redakce

V sobotu 18. dubna 2020 proběhl v návaznosti na nynější situaci první placený livestream koncert v České republice! Odehrála jej skupina Rybičky 48. Čtyřčlenná kapela věnovala všechen zisk z vystoupení Českému červenému kříži.

Přehrát kapelu Rybičky 48

Kolik peněz se tedy nakonec vybralo? Na vstupném na stream koncert, na dárcovských DMS zprávách, ale i na peněžních darech, které diváci zaslali na účet Českého červeného kříže, se během vystoupení vybrala suma 733 757 Kč.

"Je to fantazie, tohle jsme nečekali ani v těch nejbujnějších snech. Znovu jsme si ověřili, že čím dál víc lidí pochopilo, že pomáhat je normální, a že žádná pomoc shůry se nekoná a z těchto těžkých časů se prostě musíme dostat sami… a taky že parta kluků z Kutné Hory obklopená skvělými lidmi a hlavně s úžasnou armádou fanoušků v zádech dokáže sakra velký věci," reaguje na celkovou sumu vybraných peněz kapela.

Cílem koncertu Rybiček 48 nazvaného Corontena Show Live bylo získat finanční prostředky a pomoci tam, kde je to nyní nejvíc potřeba. V souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními se koncert uskutečnil bez publika, s minimálním počtem technického a pomocného personálu. Koncert skupina odehrála zadarmo a celého svého honoráře se vzdala ve prospěch dobré věci. Veškerý čistý zisk bude poukázán Českému červenému kříži.

Kuba Ryba, zpěvák a baskytarista Rybiček 48, ke koncertu uvádí: "Řekli jsme si, že koncert odehrajeme zcela zdarma. Podařilo se nám sehnat prostředky od našich partnerů na pokrytí nákladů celého koncertu tak, aby každá vaše koruna šla přímo na Český červený kříž."

"Ráda bych poděkovala všem, kteří se na realizaci koncertu podíleli a hlavně úžasné partě Kutnohoráků a jejim fanouškům, díky kterým se podařilo pro Český červený kříž vybrat danou částku. Je fajn, že jsou jedinci, kteří stále mají chuť pomáhat. Za to jim patří velké díky," říká Miroslava Jirůtková z Českého červeného kříže.

Nestihli jste koncert, ale chcete ještě přispět na sbírku pro Český červený kříž? Nebojte se, můžete tak učinit na Darujspravne.cz, nebo převodem na účet č. 333999/2700 s variabilním symbolem 2003 a se specifickým symbolem 7929.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno