Youradio

Menu

Sam Smith vydává zatím nejsvobodnější album To Die For!

16. 2. 2020 · Redakce

Sam Smith vydává v pořadí třetí album To Die For, které vyjde 1. května letošního roku! „Na tohle album jsem pyšnější než na cokoliv, co jsem kdy vytvořil/a. V průběhu posledních dvou let, kdy jsem desku psal/a a nahrával/a, jsem konečně získal/a skutečnou svobodu,” přibližuje album Smith.

Přehrát Sama Smithe

Na albu Smith opět spolupracoval/a se svým kamarádem skladatelem a producentem Jimmy Napesem, který je mimo jiné držitelem Oscara, Grammy nebo Zlatého glóbu a v minulosti spolupracoval například s Taylor Swift, Aliciou Keys nebo Ellie Goulding. Vedle Napese se na desce podílelo i producentské duo Stargate, které stojí například za tvorbou Michaela Jacksona, Beyoncé,Rihanny, Justina Biebera a mnoha dalších. 

Od globálního úspěchu, který Sam Smith zaznamenal/a s vydáním debutového alba In The Lonely Hour Smith prodal/a přes 25 milionů desek, získal/a řadu působivých ocenění – za všechny jmenujme čtyři Grammy, tři Brit Awards a Golden Globe, za úspěchy na poli hudby byl/a zapsán/a do Guinessovy knihy rekordů a stal/a se jedním z největších zpěváků současnosti. Mezi jejich největší hity patří La La La s Naughty Boyem, I’m Not the Only One nebo Too Good At Goodbyes. Smithovou hudební inspirací je Adele, Amy Winehouse, Whitney Houston nebo Beyoncé.

*Vysvětlení používání nebinární (tj. ani ženský ani mužský rod) gramatiky: „Po nekonečně dlouhé době, kdy jsem byl ve válce se svým genderem, jsem se rozhodl, že nebudu dále skrývat a potlačovat kým jsem. Rozhodl jsem se proto, že si již nepřeji být označován jako “on”, ale jako “oni”. Všem děkuji, že se o to alespoň pokusí,” vysvětluje své přání týkající se změny zájmen Smith.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno