Youradio

Menu

Rybičky 48 si dají koncertní pauzu a vystoupení v O2 areně přesouvají

29. 9. 2021 · Barbora Koubová

Kapela Rybičky 48, která příští rok oslaví 20 let na hudební scéně, si dá koncertní pauzu a vystoupení v O2 areně přesouvá na 20. října příštího roku. Během pauzy, jejíž délku punkrocková kapela neupřesnila, se její členové chtějí věnovat rodinám a nabrat energii na tvorbu nových písní, videoklipů a přípravu vystoupení v O2 areně. ČTK o tom za kapelu informoval Robin Suchánek.

Přehrát Rybičky 48

Jedním z důvodů pauzy je podle zpěváka a a baskytaristy Rybiček 48 Kuby Ryby nejistá pandemická situace. "Obáváme se restrikcí po volbách. Víme, že vláda zakáže kulturu zase jako první. Navíc mnoho kapel má přeložená turné a pokud se bude hrát, tak toho bude všude až moc. Také máme ve skupině dvě nové ratolesti, a když už je doba taková, tak je alespoň možnost být víc s nimi," uvedl Ryba.

Skupina kvůli pandemické situaci přesunula svůj koncert v O2 areně už z listopadu loňského roku na letošní prosinec. Nakonec rozhodla o dalším přesunu na 20. října 2022, kdy se zároveň bude jednat o oslavu 20 let kapely.

"Kdyby byl koncert teď v září před volbami, tak do toho jdeme. Jelikož termín koncertu je plánovaný na tenhle prosinec, tak si nejsme jisti, že by se uskutečnil. Navíc takový velký koncert upřímně nechceme dělat v době, kdy půlka sálu musí být očkovaná, druhá půlka musí mít testy a představa, že lidi budou muset mít na puse roušky nebo případně sedět, mi taky nejde dohromady s oslavou rockového svátku. Pevně věříme, že příští rok už bude všechno jinak, a navíc budeme vydávat desku a slavit rovných 20 let," sdělil Ryba.

Kapela chystá návrat na koncertní pódia ještě před koncertem v O2 areně. "Pevně doufám, že už bude normální léto a my konečně odjedeme v roli headlinerů většinu velkých festivalů, které máme nasmlouvané už z roku 2020. Máme k tomu připravenou novou show," podotkl Ryba.

Ačkoliv se mnoho festivalů letos nekonalo, koncerty kapely Rybičky 48 v létě navštívilo celkem přibližně 50.000 lidí. "Chodili víc než v minulém roce. Bylo vidět, že po té dlouhé nucené pauze koncerty chyběly nám i jim," řekl Ryba.

Kapela během letošního léta kromě mnoha koncertů stihla nahrát píseň a videoklip Sín Aser Bure Shi, kterým se připojila k umělcům kritizujícím premiéra Andreje Babiše.

Skupina Rybičky 48 odehrála přibližně 1300 koncertů v České republice i zahraničí. Z malých klubů se posunula do pozice hlavních hvězd největších tuzemských festivalů. "Pořadatelé nás mají rádi - chodí se na nás, pije se tam, jako kdyby nebylo zítra, a nikdo se na našich koncertech nepere," podotkl Ryba.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno