Youradio

Menu

První koncert Eda Sheerana v pražských Letňanech zabodoval - nyní se těšíme na répété

8. 7. 2019 · James Cunningham

Britský zpěvák a hudebník Ed Sheeran včera zahrál první ze svých dvou koncertů v pražských Letňanech. Mladý Angličan předvedl strhující představení, při kterém opět fanouškům připomněl, jaký je to unikátní hudební talent. Skvělé výkony předvedli i předskokani James Bay a Zara Larsson.

Přehrát Eda Sheerana

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

 

První megakoncert Eda Sheerana v pražských Letňanech je za námi a rozhodně máme na co vzpomínat. Charismatický Angličan, jenž celé vystoupení odehrál sám s kytarou, zahrál téměř všechny svoje největší hity a navíc před nadšeným pražským publikem vůbec poprvé zahrál nový singl Blow. 

Neskutečný večírek nejprve rozjela nádherná švédská zpěvačka Zara Larsson. Ačkoliv si s natěšeným publikem příliš nepopovídala, nechala za sebe mluvit hudbu a nabídla fanouškům hrstku svých nejslavnějších hitů, od Ruin My Life až po Symphony. Písničky zahrála pěkně a doprovázející taneční choreografie se také povedla. Zpěvačka svůj úkol první předskokanky splnila náramně a diváci byli připraveni na další hudební parádu v podání Jamese Baye. 

Talentovaný anglický písničkář s nádherným hlasem zvedl zaplněnému obecenstvu v pražských Letňanech náladu o stupeň výš. James zahrál hity ze svých prvních dvou desek a i z nového EP Oh My Messy Mind. Písničky na sebe krásně navazovaly a autor hitu Hold Back The River si i trochu popovídal s publikem, což od něj bylo velice sympatické. Obecenstvo bylo po odchodu Jamese dokonale připraveno na hlavní představení tohoto historického večera. Když se na obrazovkách okolo deváté poprvé objevil obličej zrzavého Eda v zákulisí, jak se připravuje na příchod na pódium, vypukla hysterie. 

Koncert Eda Sheerana patří mezi světové unikáty. Pokud jste milovníkem dobré hudby, tak tento koncert musíte alespoň jednou v životě zažít. Poté si uvědomíte, o jaký hudební talent tu skutečně jde. Ed je na pódiu sám s kytarou. Všechny melodie si vytváří přímo v ten moment, včetně bubnů či doprovodných vokálů. Je to jako kdyby velmi velmi talentovaný pouliční hudebník hrál před největším obecenstvem, které si můžete představit. A funguje to. Ed zazpíval všechny svoje staré hity kromě písničky Lego House. Je škoda, že jsme tuto milovanou skladu neslyšeli, ale její opomenutí vůbec nemělo negativní dopad na celkovou kvalitu představení. Anglický zpěvák má totiž ve své sbírce tolik hitů, že si může dovolit jeden vynechat. Mezi nejlepší momenty koncertu určitě patřila písnička Thinking Out Loud, kterou Ed zahrál naprosto nádherně bez přehnaných romantických gest, jak u některých zpěváků bývá během ploužáků zvykem. 

Ed Sheeran v pražských Letňanech předvedl naprostou hudební parádu. Bude zajímavé sledovat, jak tato hudební hvězda na povedený první koncert naváže. Návštěvníci dnešního koncertu se ale určitě nemusejí bát - na tento hudební svátek budeme všichni vzpomínat ještě hodně dlouho!

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno