Youradio

Menu

Metallica před svým pražským koncertem věnovala obrovskou sumu peněz na charitu v České republice

20. 8. 2019 · James Cunningham

Členové kapely Metallica mají srdce na správném místě. Legendy metalového žánru před svým velkolepým koncertem v pražských Letňanech věnovaly tučnou částku peněz na českou charitu. 

Přehrát Metallicu

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

 

Metallica darovala 25 Kč z každé prodané vstupenky na svůj pražský koncert charitě Obědy pro děti - to znamená, že celková částka daru se vyšplhala až na obrovskou sumu 1 799 816 Kč! Společnost Obědy pro děti pomáhá dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit obědy ve školních jídelnách. Odhaduje se, že darovaná částka zaplatí 72 000 obědů.

Metalová kapela se aktivně angažuje v různých charitativních programech po celém světě. Čtyřčlenné uskupení před dvěma lety rozjelo svoji nadaci All Within My Hands Foundation, jež pomáhá lidem v nouzi po celém světě. Charitativní projekt se stal velkým hitem a Metallice se díky němu podařilo vybrat velmi slušnou sumu peněz na dobročinné účely - nadace například začátkem roku finančně pomohla komunitám v Kalifornii, které byly zasaženy divokými požáry. 

Autoři hitů Master of Puppets či Enter Sandman nyní dokončují své evropské turné. Kapelu letos následně čekají koncerty po Spojených státech a příští rok v dubnu zavítají hudební legendy do Jižní Ameriky. Věříme, že za tu dobu skrz nadaci All Within My Hands Foundation stihnou další dobré skutky. 

Klobouk dolů!

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno