Youradio

Menu

Madonna v novém videoklipu vzdává hold tradičnímu kapverdskému tanci!

22. 7. 2019 · James Cunningham

Popová ikona v novém videoklipu k singlu Batuka uctila tradiční tanec, jenž pochází z kapverdských ostrovů. Zajímavý, vizuálně strhující klip vysvětluje původy tance a proč je pro místní komunity tak důležitý. Co si o videu myslíte vy?

Přehrát písničky od Madonny

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

Singl Batuka vzdává hold tanci jménem batuque, který od 19. století tvoří nezbytnou součást kultury na Kapverdských ostrovech. Během tance batuque si lidé sednou na židli či na zem a rytmicky hrají na melé bubny, případně pleskají rukama do kolenou. Portugalští kolonizátoři a katolická církev měly k tanci odpor, ale díky zarputilosti kapverdských žen se tento kulturní projev zachoval až dodnes. Madonna si v novém klipu zazpívala po boku jedné ze skupin, které mají ochranu batuque na svědomí: hudební sdružení Orquestra Batukadeiras. 

Batuka je celkem šestým singlem pocházející z nové desky Madame X. Během skládání alba se Madonna inspirovala portugalskou hudbou a kulturou - zpěvačka se nedávno přestěhovala do Lisabonu kvůli svému synovi, který se zde chce stát profesionálním fotbalistou. Na singlu Batuka je portugalský vliv zatím cítit nejvíce ze všech ostatních skladeb, jichž pochází z nové desky Madame X. Poslechněte si nový singl níže - co mu říkáte?

 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno