Youradio

Menu

Lady Gaga přiznala, že trpí postraumatickou chorobou. V 19 letech byla několikrát znásilněna!

9. 1. 2020 · Barbora Koubová

Lady Gaga si jako jedna z nejúspěšnějších zpěvaček současnosti žije pohádkový život. Jak už ale asi víte, její profesní začátky nebyly vůbec jednoduché a Gaga si prožila peklo.

Přehrát Lady Gaga

Lady Gaga vydala své poslední album v roce 2016 a fanoušci netrpělivě čekají na to, kdy světlo světa spatří další. Gaga tvrdí, že na desce usilovně pracuje, avšak stále neví, kdy vyjde. V pauzách mezi natáčením se tedy věnuje i jiným aktivitám a na začátku roku 2020 byla například hostem turné moderátorky Oprah Winfrey. Tam se s diváky podělila o část ze svého soukromého života a přiznala, jaký má za sebou strašlivý zážitek.

Gaga se svěřila s tím, že byla v devatenácti letech pravidelně znásilňována. Vzhledem k tomu, že si o tom následně dlouhou dobu s nikým ani nepopovídala, natož aby se dala do péče psychologa, vyvinula se u ní posttraumatická stresová porucha (PTSD), která na ni má vliv dodnes. Jméno násilníka zpěvačka odmítá zveřejnit. Obává se totiž toho, že by to v ní vyvolalo ještě další psychické problémy a oživilo hrůzné vzpomínky.

Téma sexuální násilí řeší zpěvačka už mnoho let. V roce 2015 například nahrála píseň nazvanou Til It Happens To You (Dokud se to nestane tobě), která pojednává o sexuálním násilí, jenž pravidelně probíhá na univerzitních kampusech.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno