Youradio

Menu

Kytarovka bez kytar je zpět. Keane mají nový singl a chystají desku

10. 6. 2019 · Ondřej Těšínský

Jedna z nejvýraznějších britpopových kapel hlásí návrat. Po sedmi letech vydala nový singl a v září se fanoušci mohou těšit na celé comebackové album.

Přehrát Keane - The Way I Feel

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

I když to ještě před dvěma lety nevypadalo, že by se kdy dali Keane opět dohromady, opak je pravdou. Kapela vydala 6. června nový singl The Way I Feel a na 20. září letošního roku naplánovala release své nové desky. A že půjde o comeback se vším všudy napovídá i její název. 

Zatímco první album Keane z roku 2004, kterého se prodalo skoro šest miliónů kopií, se jmenovalo Hopes and Fears (Naděje a obavy), letošní chystaná novinka se jmenuje Cause and Effect (Příčina a následek).

Celkem 11 nových skladeb vzniklo poté, co se po delší době setkal zpěvák Tom Chaplin s pianistou Timem Rice-Oxleym a poslechl si jeho nově složené věci.

„Je to ta nejosobnější, nejzranitelnější sada písní, jakou jsem kdy slyšel a to mě velmi přitahovalo. Cítil jsem je jako příběh, který bych mohl pomoci artikulovat," řekl  Chaplin.

Prvním singlem chystané albové novinky je song The Way I Feel.

Kapela vznikla v roce 1997, ale poté, co od ní v roce 2001 odešel kytarista Dominic Scott, začala svůj zvuk cizelovat ve složení bicí, basa, klavír a zpěv, za což si vysloužila nálepku „nejlepší kytarová kapela Velké Británie bez kytar“.

Po čtyřech řadových deskách a výběrovce The Bes Of Keane si v roce 2013 dala kapela pauzu a frontman Tom Chaplin se vydal na sólovou dráhu.

Návrat kapely v původním složení je o to překvapivější, že ještě před dvěma lety právě Chaplin prohlašoval, že se "si návrat do skupiny nedokáže představit."

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno