Youradio

Menu

Kapela Poetika připravuje svoje druhé album. Aktuálně přichází se singlem a videoklipem Padám

29. 4. 2020 · Barbora Koubová

Poetika zkouší nové hudební prvky a otevírá nevšední témata. Příběhem a pochmurnou zpovědí navazuje na poslední singl Múza. V písni Padám oproti předchozím hitům Zkouším žít nebo Každou vteřinou, které jsou plné odhodlání a naděje, nyní ukazuje temnější stránku svojí tvorby.

Přehrát Poetika - Padám

Námět celého příběhu vznikl už s písní Múza, v jejímž videoklipu kluci unikali představám, které se jim - přes symbolicky zakryté obličeje - snažily sebrat identitu. Ve videoklipu k písni Padám znázorňují depresivní představy oheň a postavy svázané provazy.

Podobu klipu dal dohromady režisér Ondřej Kudyn jako vždy na námět zpěváka kapely Ondry Brejšky, se kterým již tradičně spolupracují na všech videoklipech skupiny. Vždy pečlivě připravují námět a následně i finální podobu videa. „Trvá to klidně měsíc. Ondra sepíše scénář a oba se pak staráme o produkci, takže sháníme komparz, lokace, rekvizity a jiné věci ke klipu,“ přibližuje režisér realizaci videa. Režisér Ondřej Kudyn natáčení detailně popisuje: „Natáčelo se dva dny od rána do noci a nejnáročnější byla poslední scéna.  Anonymní postavy, které táhnou za provazy kluky na povozu. Mají totiž celou hlavu omotanou několika vrstvami alobalu, tudíž nic nevidí a nedá se v tom ani moc dýchat, takže slepé a přidušené figury tahaly za provaz do všech směrů. Navíc se scéna natáčela na otevřeném poli, kde foukal ledový vítr a kola dřevěného povozu v bahně zapadávala.“ 

Celý song je pojat minimalisticky a jako jeden z nosných pilířů hudební části je zkreslená elektrická kytara. „Ve studiu u Ondřeje Žatkuliaka jsme dostali nápad, že by ji mohl přenahrát Tomáš Javůrek z kapely Mirai, který je náš kamarád a na kytaru hraje fantasticky. Tomáš byl shodou okolností v Praze a za necelou hodinu už s námi seděl ve studiu, Z výsledku jsme nadšeni“ komentuje proces nahrávání Ondra Břejška.

 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno