Youradio

Menu

Jak dopadly letošní American Music Awards? Kdo se stal umělcem roku?

23. 11. 2020 · Barbora Koubová

Americká zpěvačka Taylor Swift získala při nedělním udílení hudebních cen American Music Awards (AMA) pošesté cenu pro umělce roku. Kdo další získal vzácnou sošku?

Přehrát Taylor Swift

Slavnostního večera, který se konal v Los Angeles za přísných opatření souvisejících s koronavirovou krizí, se zpěvačka osobně nezúčastnila. Trofej převzala přes video a poděkovala fanouškům za podporu jejího alba Folklore, které vzniklo během karantény a které bylo ohlášeno jako překvapení jen den před vydáním. Swift si odnesla ještě další dvě ocenění.

Nejvíce nominací – osm – měl kanadský zpěvák The Weeknd, který nakonec dostal cenu pro nejlepšího soulového/r’n’b zpěváka, za nejlepší soulové/r’n’b album (After Hours) a za nejlepší soulovou/r’n’b skladbu (Heartless). Taylor Swift kromě umělce roku uspěla i v kategorii video roku a nejoblíbenější pop/rocková zpěvačka.

Tři ocenění si odnesl i Justin Bieber, který byl zvolen nejoblíbenějším pop/rockovým zpěvákem a spolu s duem Dan + Shay byli s písní 10 000 Hours oceněni za spolupráci roku a za nejoblíbenější countryovou skladbu. Dan + Shay svou trojici ocenění doplnili titulem nejoblíbenější countryové duo či skupina.

Nejoblíbenějším novým interpretem se stala zpěvačka Doja Cat z Los Angeles, která byla zvolena i nejlepší soulovou/r’n’b zpěvačkou. Zpěvačka a herečka Becky G, která je americko-mexického původu, získala cenu pro nejlepší latinskoamerickou umělkyni a věnovala ji pracovníkům z řad imigrantů.

O nominacích na American Music Awards rozhoduje počet prodaných alb. Vítěze pak na rozdíl od hudebních cen Grammy, které jsou udělovány na základě hlasů členů americké hudební akademie, volí hudební fanoušci na internetu.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno