Youradio

Menu

Instagram překryl na Madonnině účtu zavádějící video kvůli COVIDU-19!

3. 8. 2020 · Barbora Koubová

Sociální síť Instagram zakročila proti zpěvačce Madonně, která na svém účtu zveřejnila video s konspirační teorií o koronaviru. Napsala k němu, že vakcína proti covidu-19 už existuje, ale není k dispozici, protože „bohatí chtějí být ještě bohatší.“

Přehrát Madonnu

Instagram příspěvek překryl nápisem Zavádějící informace. Přesměroval také uživatele na upřesňující text, který vysvětluje, že proti covidu-19 zatím žádná očkovací látka není. Jak informoval zpravodajský server BBC, Madonna má na Instagramu 15 milionů příznivců. Video bylo z jejího účtu později odstraněno, když si někteří z fanoušků na obsah stěžovali. „To je naprosté šílenství. Nemůžu uvěřit, že podporuješ tak nebezpečné šarlatánství,“ napsala například skotská zpěvačka Annie Lennox.

Madonna na Instagram umístila video, v němž skupina lékařů propaguje antimalarikum hydroxychlorochin jako lék na covid-19. Tento příspěvek zveřejnil na svém twitterovém účtu také americký prezident Donald Trump, dokud Twitter, Facebook a YouTube video neodstranily. Madonna ale toto opatření ignorovala a video šířila dál, dokud se fanoušci neohradili.

„Pravda nás všechny osvobodí, někteří lidé ale pravdu slyšet nechtějí. Zejména ti, kteří mají moc a chtějí vydělat na protahujícím se výzkumu vakcíny. Prokázalo se již, že jedna (vakcína) je účinná a je k dispozici měsíce. (Ti lidé) se bojí, že by nad nimi někdo získal kontrolu a nechávají bohaté bohatnout a chudé a nemocné být nemocnými ještě víc,“ napsala Madonna.

Hydroxychlorochin považuje za účinný lék proti covidu-19 také Trump, i když Světová zdravotnická organizace nepřestává varovat před jeho používáním, protože má vážné vedlejší účinky, které mohou způsobit nemoc nebo dokonce i smrt.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno