Youradio

Menu

Hoď tam trsa! Slza představuje nový singl

20. 9. 2019 · Ondřej Těšínský

Popové duo Slza přichází s druhým singlem z chystané třetí desky.

Přehrát Slza - Hoď tam trsa

Zatím nejenergičtější singl s názvem Hoď tam trsa a jeho tanečně laděný videoklip představují dvojici v uvolněné a odlehčené podobě. Na míru připravenou originální choreografii připravila kapela spolu s Eugenem Namem z taneční skupiny JAD Dance company.
 
Třetí řadové album Slzy vzniká kompletně v zahraniční produkci. Podílí se na něm berlínské studio anglického skladatele a producenta Olivera Soma a londýnští producenti Nick Atkinson a Edd Holloway, kteří mimo jiné stojí i za nahrávkami Deana Lewise a Lewise Capaldiho.
 
„V polovině června jsme odjeli do Berlína skládat písničky na naši chystanou desku. Tuším, že to bylo třetí den, kdy se nás producent Oliver Som zeptal, jaký song máme dnes chuť složit. Petr říkal, že má náladu na něco odlehčeného, pozitivního. A asi za dvě hodiny jsme měli písničku hotovou,“ vzpomíná s úsměvem kytarista Lukáš Bundil.
 
Zpěvák Petr Lexa, který se podílel na hudbě i textu, stojí i za námětem videoklipu. „Už ve studiu mi bylo jasné, že stejně jako písnička musí být i text odlehčený a s nadsázkou. Napsal jsem si do poznámek slova jako 'bar', 'dav', 'smutná slečna', 'tanec', která ve mě písnička evokovala, a z nich jsem následně napsal text. Jako u každého textu i tady jsme nad ním potom sedli společně s Ondřejem Ládkem a některá slova opravili, něco doplnili a na konec zbývalo vymyslet hlavní slogan v refrénu. Padaly nápady jako 'naklep řízky', 'rozvlň faldy', 'osol nákyp', ale i takové, které ani nemůžeme publikovat,“ říká se smíchem. „Nakonec jsme se rozhodli pro „Hoď tam trsa“.
 
Hned cestou domů z berlínského studia se Lexovi v hlavě urodil námět videoklipu. „Říkal jsem si, že by bylo fajn vymyslet náš vlastní tanec, který se následně objeví v klipu a který s námi budou všichni tančit na koncertech. Sešli jsme se proto s kazašským tanečníkem s korejskými kořeny Eugenem Namem, který s námi pod supervizí Yemiho A.D. před dvěma roky vymýšlel choreografii na naše halové turné, a začali společně tvořit,“ přibližuje.
 
„Představoval jsem si, že u baru stojí mrzutá dívka a já ji mám svým tancem vybudit k tomu, aby zahodila špatnou náladu a šla se bavit. A tak vznikla choreografie, při které je jádrem imaginární laso, kterým si hlavní hrdina dívku jakoby přitahuje k sobě,“ osvětluje Lexa.

Vytvořením nápadité choreografie vdechl jeho myšlence život právě Eugen Nam, člen elitní taneční skupiny JAD Dance company, lektor v Dance Academy Prague a jeden z choreografů pořadu Tvoje Tvář má známý hlas. V klipu si zatančil Lukáš Nechvátal a hlavní dívčí roli ztvárnila herečka a tanečnice Julie Šurková.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno