Youradio

Menu

Fast Food Orchestra představují videoklip singlu Vezmu tě s sebou. Stejnojmenné album vyjde v listopadu

29. 10. 2020 · Barbora Koubová

Skupina Fast Food Orchestra připravuje vydání své deváté desky s názvem Vezmu tě s sebou. K titulní písni kapela připravila videoklip, který natáčela na několika lokalitách v České republice. Melodie písně vznikla na střeše francouzského institutu v Senegalu, kde ji zpěvák a skladatel skupiny vymyslel při "jamování" s kytaristou původem z Burkiny Faso. Nové album bude druhé v pořadí, které skupina nahrála výhradně v českém jazyce.

Přehrát sing

Skupinu Fast Food Orchestra lze považovat za jednu ze zakládajících kapel žánru ska u nás. V minulosti produkovala všechny své písně a texty v anglickém jazyce. I díky tomu má za sebou turné po Jižní Americe i jiných zahraničních místech. Jméno pražské partičky lze znát také z programů předních českých hudebních festivalů. Kapela prošla nedávno změnami v sestavě. Přišel nový kytarista Vivo a také člen dechové sekce Bořek, který hraje na saxofon a harmoniku. 

"Klip jsme natáčeli několik dní v několika lokalitách. V Brdech, kam jsme opakovaně s kapelou vyrazili na výlety a čundry. Na kopci Raná v českém středohoří, kam jsem na začátku léta jezdil fotit kolonii syslů a poslední lokalitou byla osada Višňová na Berounce, kde máme kamarády a kde trávím vždy v létě několik dní. Tam jsme natočili závěrečnou scénu u táboráku. V klipu se nehraje, jen se chodí, sedí, jí, cestuje vlakem. Kluci ze štábu jen natáčeli cestu a opékání špekáčků. Asi nejpikantnější je natáčecí den v Brdech, kdy jsme nakonec ušli 26 km. To kluci s kamerama, baterkama.. na zádech hodně cenili," říká zpěvák Filip Vondrášek alias Fido.

"Deska bude mít koncept, a tím je Cesta ve všech podobách. Fyzická z bodu A do bodu B, i cesty životní, duchovní... Cesta se na desce objevuje v podstatě v každé písničce. Je to i určitá symbolika toho, co teď jsme, kam jsme dozráli a kde se cítíme dobře,” dodal Fido. Celá skladba v sobě nese folkový a country nádech, a tak dost vybočuje z celkového konceptu desky. "Když jsme to zahráli společně s kapelou, tak to hned seplo a bavilo nás to. Rozhodli jsme se ji na tu desku dát, a nakonec i z ní udělat první singl,” řekl zpěvák skupiny Filip Vondrášek. 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno