Youradio

Menu

Co poslouchá slovenská prezidentka Zuzana Čaputová?

20. 6. 2019 · Ondřej Těšínský

Máme pro vás další VIP playlist osobnosti z politiky. Poté, jako jsme před českými prezidentskými volbami v roce 2018 udělali hudební náladu tehdejších kandidátů, včetně oblíbených skladeb Miloše Zemana, máme tu nyní další prezidentský playlist. Tentokrát jsme podle zjištění serveru Popular.sk sestavili hudební náladu Zuzany Čaputové.

Přehrát VIP playlist Zuzany Čaputové

Šestačtyřicetiletá Zuzana Čaputová je v současnosti nejmladší prezidentkou na světě a první ženou na postu prezidentky Slovenska v historii.

Než se stala prezidentkou, působila Čaputová jako místopředsedkyně neparlamentní strany Progresívne Slovensko, advokátka, občanská aktivistka a bojovnice za lidská práva například v kauze skládky v Pezinku nebo zrušení amnestií nějdejšího slovenského premiéra Vladimíra Mečiara. 

Poslech hudby a návštěvy koncertů byly před nástupem do prezidenstkého úřadu nedílnou součástí jejího života.

I na své první prezidentské zahraniční návštěvě - dnes večer v Praze na Kampě - se jednoho koncertu zúčastní. Její sympatizanti jí zde připravili koncert na přivítanou s názvem Zuzana není sama doma. Od 18:30 zde vystoupí například Dan Bárta a Robert Balzar, Jiří Stivín a Dorota Nvotová, Sisa Fehér a Bardo, Katarzia, Živé kvety a další.

Právě slovenskou zpěvačku a hudebnici Sisu Fehér uvedla Zuzana Čaputová jako jednu z jejích oblíbených jazzových muzikantů. "Ráda poslouchám především jazz, hlavně klidný, hloubavý, melodický. Takový je pro mě například na albu Milese Dvise Kind of Blue. Ze slovenské hudby se mi líbí Sisa Michalidesová a Sisa Fehérová," uvedla Čaputová v době své kandidatury na prezidentku pro server Popular.sk.

"Důležité místo v mém posluchačském repertoáru má vážná hudba. Mám ráda skoro všechno, ale pokud bych měla přece jen vybrat, tak to budou Dvořákovy symfonie," řekla. 

Z  další hudby se nynější slovenské prezidentce líbí zpěvačka Sade nebo folková skupina Nerez. "Stará tvorba Nerez ještě se Zuzanou Navarovou byla pro mě jednou z těch důležitých věcí, které provázejí dívku z dětství do dospělosti," svěřila se Zuzana Čaputová. 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno