Youradio

Menu

Chris Martin z Coldplay posílá Aviciimu pozdrav do nebe. Poslechněte si singl Heaven!

22. 6. 2019 · Ondřej Těšínský

Je tu druhý singl z posmrtného alba producenta Aviciiho. A vypadá to na velký letní hit. 

Přehrát Avicii - Heaven (feat. Chris Martin of Coldplay))

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

"Myslím, že jsem zrovna zemřel a odešel do nebe," zpívá v klenutém refrénu zpěvák slavných Coldplay Chris Martin v nové písni.

Song je druhým singlem z Aviciiho alba Tim, které vyšlo 6. června a doposud z něj rádia hrála písničku SOS.

Švédský DJ a producent Avicii, vlastním jménem Tim Bergling tragicky zemřel 20. dubna 2018 v Ománu. 

Zanechal po sobě mnoho téměř dokončených skladeb, poznámky, emailové konverzace a textové zprávy týkající se vytvářené muziky. Skladatelé, se kterými Tim tehdy spolupracoval, se se svolením rodiny, která nechtěla Timovu hudbu nechávat zamčenou v šuplíku, rozhodli v nahrávání pokračovat.

Prostřednictvím programu Fruity Loops byli Kristoffer Fogelmark a Albin Nedler schopni najít a zachovat Aviciiho přesné úhozy kláves. „Měl úplně jiný styl hraní,“ objasňuje Nedler. „Jeho prsty se občas dotkly neobvyklého tónu, což jeho skladbám dodávalo unikátní zvuk. Timovi otisky se doslova nachází napříč celou deskou.“

Avicii získal ohromnou popularitu jak mezi kritiky, tak fanoušky v roce 2011, kdy vydal taneční hit Le7els, který se usadil na prvních příčkách britské i americké hitparády a vysloužil Aviciimu nominaci na Grammy. Následující song Wake Me Up dobyl hitparády v 81 zemích a Aviciimu, který se stal jedním z nejznámějších DJs vůbec, definitivně zaručil globální úspěch.

Pro skupinu Coldplay produkoval Avicii v roce 2014 song A Sky Full Of Stars, který vyšel na jejich albu Ghost Stories a stal se obrovským celosvětovým hitem. Nyní zpěvák Coldplay Chris Martin nazpíval vokály do Aviciiho písně Heaven, která je jeho symbolickým pozdravem do nebe: "Dnes v noci se ztratíme, oh. V nebi..."

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno