Youradio

Menu

Cavalier v novém klipu Gratis zdůrazňuje důležitost svobody

8. 9. 2020 · Barbora Koubová

Rapper Cavalier se po delší odmlce připomíná prvním singlem z připravované desky. Song s klipem nese název Gratis a odráží současné dění u nás i ve světě. O produkci se opět postaral jeho bratr Jan Sokolowski.

Přehrát Cavalier - Gratis

Cavalier se proslavil hity jako Těžký váhy, Žijuproto nebo Nemůžu si dovolit, které na YouTube nasbíraly miliony zhlédnutí. Současným trackem Gratis připomíná, že svoboda není samozřejmostí. „Člověk za svobodu musí platit ať už penězi, časem nebo tím, že je jinými za svoje postoje odsuzován. Ve chvíli, kdy lidi začnou brát svobodu jako samozřejmost, tak o ni přijdou. Svět není ráj, kde se všichni mají rádi a nikdo nikoho neomezuje. Vždy tu bude někdo, kdo bude chtít mít moc. Moc znamená ovládat a kontrolovat. Ve chvíli, kdy by mě někdo ovládal a kontroloval, nejsem svobodný. Proto je důležitý, aby každý sám pracoval na tom, aby svou osobní svobodu měl,“ vysvětluje Cavalier.

Do konce roku plánuje rapper vydat ještě alespoň jeden videoklip a pak už bude následovat deska, na níž poslední rok intenzivně pracoval.

 

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno