Youradio

Menu

Asap Rocky je stále uvězněn ve Švédsku! Hrozí mu až 6 let za mřížemi

18. 7. 2019 · Barbora Koubová

Na začátku července byl slavný ASAP Rocky zatčen ve Švédsku kvůli potyčce s kolemjdoucím. A ačkoliv to vypadalo na přestupek, ze kterého by měl rapper rychle vybruslit, Rocky se stále nachází ve vazbě a vypadá to, že léto 2019 stráví za mřížemi.

Stáhni si českou hudební appku Youradio do mobilu

Stahuj pro Android Stahuj pro iPhone a iPad

 

Když se ASAP procházel po koncertě ulicemi Stockholmu, začali ho obtěžovat dva neznámí muži. Samotný rapper tvrdí, že ačkoliv si jich vůbec nevšímal, jedinci ho začali slovně urážet a jeden z nich udeřil člena rapperovy ochranky do obličeje. Později se na internetu objevilo video, kde je vidět, jak Rocky hodil jednoho člověka na zem, a ještě mu věnoval několik ran. Po konfliktu byl rapper zatčen švédskou policií a umístěn do vazby. Původně tam měl být zavřen pouhé tři dny, ale jelikož je případ stále ve vyšetřování, ASAP si za mřížemi ještě nějakou dobu posedí. Podle amerických médií mu dokonce hrozí až 6 let vězení.

Ačkoliv Rockyho právník požádal soud o předběžné propuštění, jeho žádost byla zamítnuta. Švédské úřady totiž uvádí, že by rapper mohl být pro společnost nebezpečný a nebude propuštěn na svobody do doby, než bude případ podrobně vyšetřen.

ASAP Rockyho uvěznění rozčílilo nejen fanoušky, ale i mnoho slavných jmen z hudebního světa. V médiích se totiž v poslední době objevují informace o tom, že rapper je držen ve strašlivých podmínkách a ve vězení trpí. To ovšem švédské úřady vyvrátily s tím, že to rozhodně není pravda a Rocky má stejné podmínky jako ostatní vězni.

Na rapperovu stranu se postavilo mnoho dalších hip-hopových umělců a zpěváků. Na Instagramu a Twitteru dokonce několik dní koluje hashtag #freerocky a fanoušci i světové hvězdy postovali Rockyho fotografie s prosbami o propuštění.

Další články

Všechny články

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno