Youradio

Menu

 
Rok založení 1989
Doba existence 29 let
Místo vzniku Isla Vista, Kalifornie, USA
Web skupiny www.uglykidjoe.net
 
Žánr Cross-over
Přehrát náladu "Ugly Kid Joe"
Nej skladba "Cats In The Cradle"

Ugly Kid Joe vznikli v Kalifornii v Isla Vista v roce 1990. Název skupiny je vtípkem na glamrockovou vlasatou partu Pretty Boy Floyd.

Na rozdíl od jiných garážových kapel je zvuk UKJ směsí různých stylů, jako je hardrock, southern, funk, rap a thrash. Členové kapely podle vlastních slov představují různorodost prostředí a životního stylu jižní Kalifornie. UKJ byli na vrcholu slávy v první polovině devadesátých let především díky svému sarkastickému humoru a metalovému soundu. Jejich logem je kreslený „ošklivý chlapeček“ s čepicí kšiltem dozadu a fakáčem.

Kapela poprvé zabodovala singlem Everything About You, který se dostal na třetí místo hitparády Billboard TOP 100 Singles chart a zazněl také ve filmu Waynův svět. Singlu Cat´s in The Cradle, coveru písničky z roku 1974, se následně prodalo přes 500 tisíc kusů jen v USA.

UKJ byli na turné v USA několikrát jako předkapela Scatterbrain a Ozzyho Osbournea. Black Sabbath a AC/DC je dost ovlivnili, proto nahráli několik jejich skladeb včetně Sveet Leaf nebo Sin City.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Live At Wacken 2013

Live At Wacken 2013

Rok vydání: 2014 Songů: 1 Vydavatelství: WMG
 
Album 100 Rock

100 Rock

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: UMG
 
Album America's Least Wanted

America's Least Wanted

Rok vydání: 1993 Songů: 12 Vydavatelství: Fontana Island
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno