Youradio

Menu

 
Rok založení 2006
Doba existence 15 let
Místo vzniku Praha
Web skupiny www.toxique.cz
 
Žánr Pop, Alternative
Přehrát náladu "Toxique"

Toxique, to jsou čtyři velmi dobří hudebníci, studenti Ježkovy konzervatoře, s výjimečnou zpěvačkou. Za svou krátkou existenci prošli účastí v semifinále Coca-cola Popstar nebo posledním českým kolem Eurosongu, které sice nevyhráli, ale stali se díky němu známějšími. V únoru roku 2008 kapela vydala eponymní debut s úspěšným hitem Two sides a dalšími šestnácti písničkami.

Specifikovat hudební žánr Toxique není jednoduché. Kapela se pohybuje na pomezí retropopu, jazzu, moderního soulu nebo grooverocku. Nejvýraznějším prvkem je zpěvačka Klára, která na koncertech ráda střídá extravagantní převleky a dbá na přehnaně výrazný make-up. V tuzemských hudebních vodách "Toxici" spolupracují například se zpěvačkami  Lenkou Dusilovou (s tou si Klára mění sukně), Yvonne Sanchez nebo rockerem Kamilem Střihavkou.

V zimě roku 2009 záskali Toxique několik nominací ne ceny Akademie populární hudby Anděl, na jaře se chystají na DeTox Toxique turné po České republice.  
V roce 2010 kapela mění image, nahrává novou desku a v Andělech bojuje v kategoriích Zpěvačka roku a Klip roku (Honey). Vzniká také nový klip k písničce Shout. Klára Vytisková se vdala za svého partnera Romana Víchu.

V roce 2012 vychází kapele deska Tips For Grown Up Kids.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Tips For Grown Up Kids

Tips For Grown Up Kids

Rok vydání: 2012 Songů: 9
 
Album Outlet People

Outlet People

Rok vydání: 2010 Songů: 12
 
Album Shout

Shout

Rok vydání: 2010 Songů: 1
 
Album Soundczech Best Of 2008

Soundczech Best Of 2008

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
Album Toxique

Toxique

Rok vydání: 2008 Songů: 3
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno