Youradio

Menu

 
Rok založení 2006
Doba existence 14 let
Místo vzniku Salford, Velká Británie
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "The Ting Tings"
Nej skladba "Daughter"

The Ting Tings jsou nezávislé popové duo, jež tvoří Jules De Martino (*1979, bicí, kytara, vokály) a Katie White (*1983, vokály, kytara, baskytara a bicí). Dohromady se dali v Leigh, což je maloměsto blízko Manchesteru, kde se narodila Katie. Katie studovala Lowton High School a univerzitu v Leedsu. Svoji tvorbu poprvé rozjela už jako teenager, když se stala členkou punk-rockové formace TKO (Technical Knock-Out). Tato kapely složená ze tří dívek vydala vlastní singl Girlfriend. Přihlédneme-li k podmínkám jeho vydání – financoval ho Katiin otec – je 5100 prodaných nosičů pozoruhodné číslo. Díky TKO se Katie poprvé setkává s Julesem, v roce 2001 totiž napsal pro tuto kapelu několik písní.

Jules (*1979), londýnský rodák, vyrůstal v nedalekém Wiganu. S muzikou začal v sedmnácti, v té době se stal členem alternativní skupiny Babakoto. Kapela vydala v roce 1997 singl Just To Get By. S Katie se Jules setkal opět na univerzitě v Leedsu. O několik měsíců později, když Jules přesídlil do Manchesteru a Katie opustila Leeds, přizvala dvojice Julesova přítele k vytvoření tria Dear Eskimo. V jeho tvorbě se silně projevil  vliv bristolské skupiny Portishead. Trio se rozpadlo zejména kvůli neshodách v oblasti managementu a produkce.

Hudební pavilon
V roce 2006 založili Katie a Jules The Ting Tings. S názvem přišel Julesův kolega čínského původu, podle kterého Ting Tings znamená ve staré mandarinštině „hudební pavilon“. Název je vůbec snadné přeložit do východoasijských jazyků a mnozí tvrdí, že právě díky tomu mohou Ting Tings vděčit za svůj úspěch v této části světa. Zpočátku hrálo duo hlavně na party v klubu Islington Mill. Jejich vystoupení se brzy stala  nejrychleji vyprodanými na celé klubové scéně Manchesteru, což bylo předzvěstí zájmu producentů. Po úspěšných vystoupeních na mnoha festivalech se v prosinci roku 2007 objevili v televizní show Later with Jools Holland.

Úspěšný singl, popularita díky reklamě
Prvním opravdu úspěšným singlem se stal dunivý song Shut Up and Let Me Go, který přišel měsíc po vydání jejich první desky We Started Nothing. Popularitu přineslo účinkování v reklamě na iPod. Špiček žebříčků hitparád se však dotkl až další singl Thats Not My Name. Kritici ho přirovnávali k „dobře protřepané plechovce koly“. Dalšího singlu Fruit Machin připravila kapela jen 500 kusů. Byl k dostání výhradně pro členy fanklubu nebo na koncertech. Každý disk měl unikátní obal, přičemž jeho grafickou stránku tvořili sami návštěvníci vystoupení. Počátek roku 2008 se The Ting Tings více než vydařil. Po třetím místě v každoročním žebříčku BBC Sound of 2008 se zúčastnili The ShockWaves NME Awards Tour a vydali další singl Great DJ, který na dlouhou dobu ovládl hudební žebříčky BBC. Jejich písně jsou oblíbené i mezi tvůrci televizních pořadů. Singly Shut Up and Let Me Go a We Started Nothing se objevily v Gossip Girl, zatímco song Be The One jste mohli slyšet v One Tree Hill.

The Ting Tings získali hudební ceny, na MTV Video Music Awards bylo Shut Up and Let Me Go nominováno v kategorii Video roku a vyhrálo v sekci Nejlepší britské video. V MTV Europe Music Awards dostali nominaci na objev roku a jejich That‘s Not My Name se zařadilo mezi nejnávykovější skladby roku.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Super Critical

Super Critical

Rok vydání: 2014 Songů: 9
 
 
Album We Started Nothing

We Started Nothing

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno