Youradio

Menu

 
Rok založení 2005
Doba existence 16 let
Web skupiny www.temperamento.cz
 
Žánr Pop Rock
Přehrát náladu "Temperamento"
Nej skladba "Temperamento"

Česká hudební skupina Temperamento vznikla v roce 2005. Založil ji Azi, který už předtím působil několik let v hardcore hrající skupině Fourt face, s níž procestoval celou Evropu. Později jako host koncertoval s kanadskou hiphopovou skupinou Rascals a tato zkušenost s hip hopem se odráží i v tvorbě Temperamenta.

Temperamento vzniklo s ambicí vyhrát Coca-cola PopStar. Azi se spojil se svým nejlepší kamarádem ze střední školy, do té doby jen hudebním posluchačem Mickym, ze kterého se později stal DJ Corleone. Poté přizvali další spřízněné hráče, povedlo se jim nahrát demo a dokonce postoupit do finále soutěže. Jejich vystoupení ve finále soutěže v Lucerna Music baru nakonec dostalo jak diváky, tak porotu. Snad jim pomohli sombréra, snad to, že jediní ze tří kapel zpívali česky, zkrátka soutěž vyhráli.

Po vítězství v Coca-cola PopStar jich bylo Temperamenta všude plno. Kapela vydala první desku Uno Momento, koncertovala s Divokým Billem i samostatně. Pak se však nadlouho odmlčeli. V roce 2008 se zúčastnili českého kola Eurovize, z něhož ale do kola národního postoupila krasavice Tereze Kerndlová. V létě roku pak vydali v pořadí druhou desku Seňorita.

Skupina Temperamento je žánrově velmi těžko zařaditelná. Stylizuje se do typických mexických hombres, hudba, kterou hraje, je směsicí hravých španělských rytmů a hip hopu.

Kapela hraje ve složení:
Azi – zpěv, kytara
Loco – zpěv, kytara
Vanky – baskytara, zpěv
DJ Corleone – gramce, vokály
Boky – bicí

Diskografie

Podobní interpreti

Album Seňorita

Seňorita

Rok vydání: 2008 Songů: 11
 
Album Uno Momento

Uno Momento

Rok vydání: 2005 Songů: 13
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno