Youradio

Menu

 
Rok založení 1985
Doba existence 33 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 
Žánr New Wave, Rock
Přehrát náladu "Stromboli"
Nej skladba "Fiat Lux!"

Počátky Stromboli sahají do jara 1985, kdy kapela vznikla jako původně příležitostná kapela pro živý koncert tria Michala Pavlíčka na festivalu Jazz Praha ve složení Michal Pavlíček, Vladimír Guma Kulhánek a Klaudius Kryšpín. 

V únoru 1986 skupina dostala název Stromboli - název je inspirovaný Pavlíčkovým zážitkem, který viděl erupci stejnojmenné sopky - a přibyly dvě členky: vokalistka Bára Basiková, která dorazila z Precedensu, a klávesistka Vendula Kašpárková.  Kulhánka vystřídal Jiří Veselý. Stálým hostem byl i Vilém Čok, který zpíval mediálně nejslavnější skladbu Stromboli  Ó hory, ó hory.

Debutové dvojalbum vyšlo pod názvem Michal Pavlíček - Stromboli v roce 1987. Čtyři skladby měly za text básně Christiana Morgensterna v překladu Jiřího Hiršala a ostatní otextovali Zuzana Michnová, Josef Novotný a Vilém Čok. O dva roky později vyšlo u Pantonu album Shutdown. Veškerou hudbu opět složil Michal Pavlíček, texty jsou dílem Martina Němce, Michaela Žantovského, Michala Horáčka a Ondřeje Hejmy.  

Diskografie

Podobní interpreti

Album Fiat Lux

Fiat Lux

Rok vydání: 2014 Songů: 10 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Shutdown

Shutdown

Rok vydání: 1989 Songů: 9 Vydavatelství: Supraphon
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno