Youradio

Menu

 
Rok založení 1997
Doba existence 23 let
Místo vzniku Praha
Web skupiny www.skylineweb.cz
 
Žánr Electro, Pop
Přehrát náladu "Skyline"
Nej skladba "Move On"

Smršť elektroniky a tancování – to jsou Skyline s novou zpěvačkou Markou Rybin, dříve frontmankou populárních Gaia Mesiah. Ta do kapely nastoupila v červnu 2008, na postu zpěvačky přitom vystřídala Jitku Charvátovou.

Skyline vznikli v roce 1997. Historicky první koncert odehráli o rok později, jako předskokani slavnějších kolegů z Tata Bojs. Kapela se díky tanečním songům s prvky d'n'b brzy vyšvihla mezi českou elektronickou špičku. Debutové album Riders In The Store vydala v roce 2001.

Druhé CD Urbanica (2004) avizovalo posun k urban popu a dočkalo se netradiční distribuce - jako příloha časopisu Ultramix. Toto číslo se stalo vůbec nejprodávanějším v historii časopisu. Za energická vystoupení Skyline obdrželi řadu cen, například Dance Award 2007 v kategorii kapela roku nebo Akropolis Live Music Award 2007 jako nejlepší živá kapela žánru dance/electronic.

Skyline pravidelně vystupují na nejvýznamnějších domácích festivalech, koncertovali v Německu, Portugalsku nebo Francii, absolvovali vlastní turné v Polsku a v roce 2005 předskakovali britským Underworld. Z třetího CD Virginplatonicpanic (2006) bodovaly singly Ladies a Pretty Princess. Předposlední deska Escapism (2008) vyšla ve speciální edici, jako CD a DVD se záznamem koncertu z brněnského klubu Fléda.

V roce 2010 vydali Skyline první desku (Private Madness, Public Danger) se zpěvačkou Markou Rybin,která vystřídala Jitku Charvátovou.

Kapelu tvoří: Marka Rybin (zpěv), MC Jacob (vokály), MC Nu C (vokály), Majkii B (kytara), Radek B (bicí) a hoffy_m (produkce, programming).

Diskografie

Podobní interpreti

Album Move On - Single

Move On - Single

Rok vydání: 2018 Songů: 1
 
Album Jungle

Jungle

Rok vydání: 2016 Songů: 9
 
Album Ocean - Single

Ocean - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Fairytapes

Fairytapes

Rok vydání: 2013 Songů: 12
 
Album Darecek

Darecek

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
Album Dáreček

Dáreček

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
Album Private Madness, Public Danger

Private Madness, Public Danger

Rok vydání: 2010 Songů: 12
 
Album Escapism

Escapism

Rok vydání: 2008 Songů: 1
 
Album Virginplatonicpanic

Virginplatonicpanic

Rok vydání: 2006 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno