Youradio

Menu

 
Rok založení 1985
Doba existence 33 let
Místo vzniku York, Velká Británie
Web skupiny www.dj-shaunbaker.com
 
Žánr Dance
Přehrát náladu "Shaun Baker"
Nej skladba "V.I.P. (feat. Maloy)"

Shaun Baker se narodil poblíž Yorku ve Velké Británii. V 80. letech se rozhodl opustit rodnou zemi a odjel do Německa, kde žije dodnes. Za počátek jeho kariéry dýdžeje se považuje rok 1985. Shaun Baker začal nejprve vystupovat v menších klubech. Než ho začala živit hudba, pracoval jako tanečník. Jako DJ vystupoval v Thajsku, Rakousku i Polsku, ale také v mecce DJů, na Ibize. V roce 1997 odstartoval svou kariéru ve světě hudební produkce. Jeho prvním velkým hitem byl singl Explode, pocházející z projeku Jordan & Baker. Tato nahrávka kralovala snad všem tanečním parketům v celém Německu. Shaun Baker ale není známý jen na klubové scéně, proslul také vystupováním v pořadu německé televize TV Music Show Club Inferno. Své zkušenosti s moderováním zúročil i při práci v rádiu BFBS.

Univerzální muzika
Typickým prvkem tvorby Shauna Bakera je jeho neuchopitelnost. Jeho muzika je mixem trance, techna, electro stylu a mnoha dalších prvků. Sám Shaun Baker řekl o svém hudebním vkusu pro server djsportal.com: „Je tolik různých druhů hudby, kterou mám rád, že je ani nevyjmenuji. Muzika je dobrá, nebo špatná. A opravdu nezáleží, jestli jde o rock, trance, ska nebo reggae.“ Svou hudbu Shaun Baker označuje jako „univesal music“. Rád spolupracuje s jinými osobnostmi hudební scény. Společně se Sebastianem Wolterem složil hit Xplode 2, který dosáhl na vrchol německé dance chart hitparády. Jeho další úspěšný singl Bakerman vznikl ve spolupráci s dánskou kapelou Laid Back. V poslední době často spolupracuje se zpěvačkou Meloy.

Vlastní nahrávací společnost
Roku 2007 vyšel Bakerovi singl V.I.P., který dosáhl na vrchol příček i v České republice a na Slovensku. V létě téhož roku Shaun Baker společně se Sebastianem Wolterem založil nahrávací společnost Uptunes. První singl, který z tohoto vydavatelství vyšel, se jmenuje Power. Shaun Baker při vzniku tohoto hitu použil motivy z již zmiňovaného Xplode. O rok později nabýval na popularitě další singl Hey Hi Hello, na němž se podílel DJ Alex Christensen.

Popelka v novém hávu
Tvorba Shauna Bakera na konci roku 2008 byla zajímavá především pro Českou republiku. Tento DJ se totiž rozhodl dát nový nádech oblíbené hudbě z filmu Tři oříšky pro popelku v podobě balady Could You, Would You, Should You. Baker často a rád vystupuje. Nejčastěji ho můžete vidět v Německu, Polsku, ale také v České republice. Během show dává na odiv svou extravaganci, baví publikum. Součástí jeho image jsou již neodmyslitelně malé čertovské růžky, které zdobí jeho hlavu na přebalech singlů, na oficiálních fotografiích a také během koncertů. Podle triček nebo samolepek s čertovskými růžky na červeném pozadí poznáte i jeho fanoušky.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Taneční Liga 113

Taneční Liga 113

Rok vydání: 2009 Songů: 1 Vydavatelství: Island Records
 
Album Hot Summer Hits 2009

Hot Summer Hits 2009

Rok vydání: 2009 Songů: 1 Vydavatelství: Universal Music
 
Album Blame It On The Summer

Blame It On The Summer

Rok vydání: 2009 Songů: 1 Vydavatelství: Universal Music
 
Album Gold Edition

Gold Edition

Rok vydání: 2008 Songů: 14 Vydavatelství: Universal Music
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno