Youradio

Menu

 
Datum narození 1977
Věk 41 let
Místo narození Kroměříž, Česká republika
 
Žánr Hip Hop, Rap
Přehrát náladu "Rytmus"

Patrik Vrbovský aka Rytmus se na slovenské hiphopové scéně pohybuje už od roku 1992. Začínal jako tanečník breaku se skupinou X-Boyz. Rapovat zkoušel nejdřív anglicky, ale nakonec zvládl slovenštinu a už v začátcích se dokázal prosadit ve freestylu. V roce 1994 dokonce vyhrál, tenkrát ještě pod přezdívkou Pa3k Metamorfolord, soutěž Bitka slov. Upozornil na sebe také na kompilaci projektu Zvuk ulice a poté spolupracoval na známých projektech Názov stavby a Trosky.

Kontrafakt
V roce 2001 se dal dohromady s DJem Anešem a rapperem Egem - působili pod názvem Déjavú, později Kontrafakt. Díky debutovému CD E.R.A. patřil Kontrafakt  mezi nejprodávanější interprety na Slovensku. V roce 2007 následovala další deska Kontrafaktu Bozk na rozlúčku. Krátce po prvním videoklipu Dává mi získal Rytmus druhé místo v soutěži Austrian Beatbox Battle Championship. Má také svoje vydavatelství Tvoj tatko records, jehož prostřednictvím si v roce 2006 vydal sólové album Bengoro.

Další spolupráce a filmařské ambice
Tento úspěšný rapper spolupracoval mimo jiné s kapelou Kmeťo Band nebo Darinou Rolins. Otevřel také obchod s oblečením a chystá se natočit první slovenský horor Fabrika smrti: mladá krev. Ve filmu si zahraje policejního vyšetřovatele. Kritika mu někdy vyčítá časté používání vulgarismů. Rapper namítá, že mu nepřirozené připadá spíše násilné používání spisovné slovenštiny v televizních seriálech.

V roce 2011 na sebe Rytmus upozornil rolí porotce v Česko Slovenské SuperStar II a také klipem Jebe.

Na konci roku 2011 vyšla Rytmusovi deska Fenomén.

 

Diskografie

Podobní interpreti

 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno