Youradio

Menu

 
Datum narození 13. 5. 1986
Věk 35 let
Místo narození Londýn, Velká Británie
 
Žánr Filmová hudba, Pop
Přehrát náladu "Robert Pattinson"
Nej skladba "Never Think"

Britský herec - vlastním jménem Robert Thomas Pattinson - je znám díky své největší roli upíra Edwarda Cullenave filmové adaptaci Stmívání (Twilight) od spisovatelky Stephanie Mayer. Fanoušci si ho mohli všimnout už  v menší roli Cedrica Diggoriho v Harrym Potterovi.
Divadelní kurzy v Barnes Theatre Company začal Robert navštěvovat už jako dítě. Zanedlouho se mu poštěstilo a na divadelních prknech ve hře Tess of the D'Urbervilles zaujal divadelního agenta, který pro něj vyhledal hned několik pěkných rolí.
Díky své matce, jež pracovala pro modelingovou agenturu, se v pouhých dvanácti letech dostal do světa modelingu. Modelingu se věnoval čtyři roky, než přestal vypadat jako „vysoká dívka s jemnými rysy.“

Měl smůlu, ale také štěstí
V roce 2004 se objevil v televizním filmu Ring of the Nibelungs a také ve Vanity Fair, tady ale byly jeho scény vystřihnuty a objevily se až na DVD verzi. O rok později zkoušel na britskou premiéru hry The Woman Before v královském divadle, štěstí mu ale opět nepřálo a krátce před premiérou dostal padáka. Nahradil ho herec Tom Riley. Ještě téhož roku si ovšem úspěšně zahrál postavu studenta Bradavic Cedrica Diggoryho v Harrym Potterovi a Ohnivém poháru.
Největší triumf ovšem zažil v roce 2008 v roli překrásného upíra Edwarda Cullena ve filmu Stmívání. V roce 2009 se objevil v pokračování tetralogie, v Novém měsíci, a ještě téhož roku se vrhl na natáčení třetího dílu Zatmění.

Pattinson je i hudebně nadaný, hraje na kytaru a klavír a skládá vlastní hudbu. Dvě jeho skladby - Never Think a Let Me Sign - se objevily i na soundtracku k filmu Stmívání. Tři písničky pak byly součástí soundtrack k filmu How To Be. Na otázku, zda by se hudbě nechtěl věnovat profesionálně, odpovídá: "Hudba je moje záloha, když selžu jako herec, budu muzicírovat."
V roce 2008 ho časopis People zvolil nejvíce sexy mužem a v roce 2009 dostal stejné ocenění  od časopisu Glamour. V současné době žije v americkém městě Los Angeles.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Twilight OST

Twilight OST

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno