Youradio

Menu

 
Rok založení 2010
Doba existence 11 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 
Žánr Indie, Pop
Přehrát náladu "Republic of Two"
Nej skladba "Pillow (remix By Burian)"

Republic of Two je indiefolkový projekt a další z mnoha tváří kytaristy, skladatele a producenta Jiřího Buriana (Southpaw, Ghostmother, Kapitán Demo). Do zkoumavě písničkářské dvojice přibral kamaráda z letenského domu, výtvarníka a kytaristu Mikoláše Růžičku.  

"Je to spojení dvou světů, dvou autorů, dvou hlasů, dvou rukopisů, který se vzájemně propojil v jedno. Album Raising the Flag svým pojetím reaguje na dnešní přehlušený svět plný agrese, hudebních trendů a retro kolotočů," píše se na webu vydavatelství Indies MG - a je to přesně tak. S Republic of Two máte doopravdy pocit, jako kdybyste na chvilku vypnuli externí svět a přenesli se do své soukromé země, kde je dost času na sny, nápady a vlastní představy.  

Republic of Two svou mimoděčnou hravostí a snovostí v určitých momentech připomínají norské duo Kings of Convenience, byť Jiří Burian si podobnost s Nory příliš nepřipouští: "Když si desku poslechnu s odstupem, musím říct, že naše hlasy i vnímání melodiky jsou jiný. Společnou máme možná tu jemnost, křehkost a angličtinu," říká v rozhovoru pro Musicserver.  

Diskografie

Podobní interpreti

Album Back to the Trees

Back to the Trees

Rok vydání: 2016 Songů: 12
 
Album Silent Disco

Silent Disco

Rok vydání: 2014 Songů: 12
 
Album United Flags

United Flags

Rok vydání: 2011 Songů: 1
 
 
Album The End Of War

The End Of War

Rok vydání: 2011 Songů: 11
 
Album Raising The Flag

Raising The Flag

Rok vydání: 2010 Songů: 12
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno