Youradio

Menu

 
Rok založení 2009
Doba existence 11 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny bandzone.cz/rayband
 
Žánr Rock, Blues
Přehrát náladu "Ray-Band"

Hudba pětice Ray-Band je sice ještě v plenkách, přesto kapela - nejen v titulu debutového CD Blues Jeans - pevně zastává přesvědčení, že „tmavé brýle a džíny k rock’n’rollu zkrátka patří!“ A jak sama říká, její anglicky zpívané písničky mají posluchače spíš pobavit než něco zásadního vyřešit.

Frontman kapely a tvůrce repertoáru je Jonáš Ledecký, jehož slavnějšího otce není třeba představovat. Prsty však jeho táta v desce nemá; Ledecký mladší prohlásil, že práce na desce pro něj byla velká výzva, protože tak rozsáhlý projekt ještě nikdy nedělal. "Ohlídat všechno od prvního tónu, slova textu, přes nahrávání, grafiku obalu až po poslední korekturu bylo opreavdu náročené," vypočítává.

Ray-Band přitom věkově patří v podstatě ještě mezi dotostence, nejmladší člen kapely si může na baru beztrestně objednat alkohol teprve krátce, nejstarší pak zhruba dva roky. Lídr Jonáš se přesto netají svými sympatiemi ke starší rockové „gardě“ minulého století. Vliv The Rolling Stones, Led Zeppelin nebo Aerosmith je na Blues Jeans tak patrný, že se se vkusem zpěváka nejspíš ztotožňuje i zbytek kapely.  

Jak tedy Pražáci znějí? Opravdu jednoduše. Žádné složité přechody ani zbytečné hlasové excesy. Stačí se zaposlouchat do vtipných lyrics, které sice občas odkazují na věk interpretů, i tak se ale Ray-Band daří vyhnul primitivní textařské fázi „ou bejby“. Sem tam zazní příjemně kvílivé kytarové sólíčko, zkrátka starý dobrý rock’n’roll.

Skupina zatím působí jako parta kluků, kteří si chtějí zahrát a nekrmí publikum řečmi o světovosti. Slibují hodně klubových koncertů, dokonce plánují živá vystoupení na letních festivalech. Aby publikum nestálo pod pódiem jak zařezané, nabízí hoší některé písničky k naposlouchání prostřednictvím svých profilů na Facebooku, YouTube nebo SoundCloud. Vyzkoušejte je i vy.  

Diskografie

Podobní interpreti

Album Blues Jeans

Blues Jeans

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno