Youradio

Menu

 
Rok založení 2005
Doba existence 13 let
Místo vzniku Bratislava, Slovensko
Web skupiny raraavis.info/ 
 
Žánr Pop, Electro
Přehrát náladu "Rara Avis"
Nej skladba "Queens"

Žil byl v Bratislavě do muziky zapálený kluk jménem Daniel Galba. Jednoho dne si přečetl básně americké spisovatelky Annie Rose Bond. Objevil v nich pojem označující bílou vránu, tedy něco unikátního a jedinečného, čímž nevědomky položil základ rockovému uskupení Rara Avis. Se svým kamarádem se pak přestěhoval do Prahy, po internetu splašil další hudební nadšence a příběh mohl začít.

Dneska už víme, že s příchodem Rara Avis získala česká scéna zaryté odpůrce přehnaného trendařství, kteří si nejlépe rozumí sami se sebou a svými kytarami, do kterých zapojili elektroniku se špetkou dnes už pomalu nezbytné melancholie. Jednoduché postupy ustupují experimentům s ruchy a syntezátory.

Na první poslech si Rara Avis možná odložíte do škatulky odtažití. Jejich muzika není prvoplánová, debutovka The Portrait nestaví na silných hitech a při koncertech kluci působí uzavřeně. Teprve při bližším zkoumání vyjde najevo, že sebranka z Rara Avis je sebevědomá, ale přívětivá čtveřice. Není dostatečně cool a nad představou konkrétní image ohrnuje nos. Přesto věří, že má šanci uspět se svou muzikou v zahraničí. I když na to kluci z Rara Avis nespěchají, berou to podle vlastních slov témeř jako povinnost.

Světlou budoucnost kapele prorokují i kritici, již ve většině první desku pochválili. O dobrém přijetí na scénu svědčí i fakt, že si "vrány“ měly možnost zakrákat před setem hvězd The Cinematics, The Subways nebo dokonce Hurts. Singl Queens jim zmixoval a vyprodukoval Neil Douglas, který se může chlubit spoluprací s Oasis či Björk. Jak vidno, fázi brnkání v garáži už má kapela nadobro za sebou.

Diskografie Rara Avis se nyní rozrostla o desku Expectations. Album je vcelku pestré a je z něj cítit posun do vyšší ligy. Skladby znějí sice přístupnějši, ale zároveň jsou o dost ponurejší. „Popisují život ztracených lidí kolem nás i naše vlastní nenaplněná očekávání. Jsou žalmem naší naděje,“ říká frontman Daniel.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Expextations

Expextations

Rok vydání: 2012 Songů: 10 Vydavatelství: xproduction
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno