Youradio

Menu

 
Rok založení 1995
Doba existence 25 let
Místo vzniku Los Angeles, USA
Web skupiny www.pcdmusic.com
 
Žánr Dance
Přehrát náladu "Pussycat Dolls"
Nej skladba "Buttons"

Dívčí taneční skupina Pussycat Dolls vznikla roku 1995 původně pouze jako taneční revue vystupující v L.A. a v Las Vegas. Z původně muzikální frašky se v Americe stala taneční zábava balancující na hranici lechtivého stryptízu. Pod křídly choreografky Robin Antin se z taneční skupiny vyvinul americký fenomén, kterého se alespoň na jednu noc chtěly účastnit snad všechny všechny ženské celebrity. Z těch, které vystupovay s touto skupinou pod světlem reflektorů, jmenujme alespoň Christinu Aguileru, Pamelu Anderson, Kelly Osbourne, Britney Spears, Pink a obzvláště nesmíme zapomenout na Carmen Electru. Ta se v začátcích skupiny angažovala jako její leader a večerům v jejich rezidentním nočním klubu Viper Room (kde Pussycat Dolls vystupovaly mezi léty 1995 – 2001 také díky přízní tehdejšího majitele, herce Johnnyho Deppa) dodala lesk a nezbytný sex appeal.

Pussycat Dolls byly populární už tehdy, jejich sláva ale ještě dále rostla. Přišlo stěhování do většího a proslulejšího kalifornského klubu Roxy. Roku 2003 došlo k události, která značku Pussycat Dolls změnila nadobro. Robin Antin domluvila skupině smlouvu s hudební nahrávací společností A&M Records a z taneční skupiny se tímto stal rovněž hudební projekt. Došlo i k personálním změnám, takže členská základna se skládala z hlavní zpěvačky Nicoly Scherzinger, dále pak z Melody Thornton, Jessicy Sutta, Aschley Roberts, Kimberly Waytt a Carmit Bachar. Debutové album, které vyšlo pod názvem PCD roku 2005 a na kterém se producentsky podílel will.i.amBlack Eyed Peas spolu s Timbalandem, sklidilo ohromný úspěch: 5. místo v hitparádě desek Billboard, taneční hit Don΄t Cha nazpívaný s rapperem Bustou Rhymesem a konečně skladbu Stickwitu, která skupině vynesla nominaci na Grammy.

Po odchodu tanečnice Carmit Bachar v březnu roku 2008 skupina pokračovala jako kvintet a hned v tomto složení nahrála druhou studiovou desku Doll Domination. Album dalo rádiovým stanicím několik, nyní již celosvětových, hitů jako třeba When I Grow Up či I Hate This Part.

Krom nespočtu nadšených fanoušků skupině vzrůstající sláva přinesla také mnoho nesmiřitelných kritiků. Ti jí vytýkají především příliš zjevnou „nehudebnost“ drtivé většiny členek (téměř všechny vokály obstarává Scherzinger) a příliš lascivní tanec, který se ke všemu stále opakuje. Celosvětový úspech Pussycat Dolls ale říká spíše to, že lidi lascivní kočičky prostě baví.
21. února 2009 skupina nechyběla ani v Praze.  
Během roku 2009 ovšem v kapele eskalovaly hádky a na začátku roku 2010 se kapela zřejmě definitivně rozpadla.

 

Diskografie

Podobní interpreti

Album Anti-Valentine

Anti-Valentine

Rok vydání: 2018 Songů: 1
 
Album Doll Domination 2.0

Doll Domination 2.0

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
Album PCD

PCD

Rok vydání: 2008 Songů: 3
 
Album Doll Domination

Doll Domination

Rok vydání: 2008 Songů: 23
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno