Youradio

Menu

Professor Leopard

  Zpětná vazba na Youradio
 
Rok založení 2011
Doba existence 07 let
Místo vzniku Brno, Česká republika
 
Žánr Pop, Rock, Indie
Přehrát náladu "Professor Leopard"
Nej skladba "Lullaby And Funeral"

Máte rádi Evu a Vaška? Brněnská pětice Professor Leopard splní do puntíku vaše přání, protože se podle svých slov hudbou zmíněné dvojice inspiruje. Těžko říct, jak moc se na sebe "jen" snaží upozornit, jedno je ale jisté - tihle kluci mají do důchodcovského prozpěvování s klávesami daleko.

Co za styl čekat od kapely, která kombinuje tři elektrické a jednu basovou kytaru? Samotní leopardi se profilují jako indie-pop, jejich debutové EP Burry Me With Mr. Werner pak zábavně a místy i neafektovaně emo-temně kombinuje rockový zvuk, elektroniku i pop. Sama kapela ale na škatulkování kašle a neustálé srovnávání s britskými Blur radikálně odmítá.

Poslechněte si Professor Leopard v YouRadiu

Název Professor Leopard může odkazovat na řadu věcí. Oficiální verze ale vysvětluje, že jde o kombinaci profesorsky vážných vlastností s rozvernou nespoutaností leoparda. V aktuálním složení existuje skupina necelý rok a půl, přesto už si ale vystavěla vlastní filozofii a vytyčila nelehké cíle.

Jinými slovy, pánové mají, zdá se, odpověď na všechno: česká scéna je podle nich příliš strnulá a nikdo nemá chuť „dělat kroky do neznáma a posunout se dopředu“. Nadšení Brňáci se snaží přimět Čechy, aby zase začali chodit za hudbou, a aby mladí posluchači víc přemýšleli o tom, co jim proudí do uší. Navíc by parta ráda přispěla k tomu, aby se hudba v Česku dostala na světovou úroveň. Ufff, nelehký úkol…

Professor Leopard nepodceňují ani texty; na papír jim nesmí politika. „Politika je pomíjivá, naše texty ne. Snažíme se psát o tématech, která jsou věčná, o situacích, do kterých se skoro každý jednou, nebo víckrát za život, dostane,“ nechali se slyšet. 

Na zmíněné ípíčko si kapela přizvala velkého hosta - Emu BrabcovouLuno. Svůj repertoár chce nabídnout na ochutnávku i v zahraničí a na červen už plánuje další nahrávku, musejí však najít náhradu za odcházejícího bubeníka. Ani tentokrát však nepůjde o dlouhohrající desku, protože se Professor Leopard snaží zachytit současnost. Zakopat se na půl roku do studia prý není nic pro ně.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Bury Me With Mr. Werner

Bury Me With Mr. Werner

Rok vydání: 2012 Songů: 5 Vydavatelství: Vlastní náklad
 
Album Bury Bury Me With Mr. Werner

Bury Bury Me With Mr. Werner

Rok vydání: 2012 Songů: 1 Vydavatelství: Vlastní náklad
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno