Youradio

Menu

 
Rok založení 2006
Doba existence 15 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Web skupiny www.photolab.cz/
 
Žánr Pop, Alternative
Přehrát náladu "Photolab"
Nej skladba "Ecstasy Of Amsterdam"

Duší skupiny Photolab je zpěvačka Magdalena Šalamounová. Kolem sebe má pět dalších muzikantů, jejichž civilní jména zjevně nikdo znát nepotřebuje; na kytaru tu hrají a.m. almela a p.m. bob, na basu Elisn, na klávesy Petah a bicí ovládá Hopina.

Před sedmi lety zpívala Magdalena v soutěži Česko hledá Superstar Hey Jude od The Beatles anebo Spread Your Wings od Queen. Následně se na čas dala dohromady s pražskými skáčkaři Green Smatroll a v roce 2006 začala vystupovat společně s lo-fi kapelou Photolab.

Podle "kariérního" postupu by se mohlo zdát, že je tak trochu urputná. Za každou cenu do showbyznysu, na velká pódia. Takový Pepa Bolan v sukních. Jenomže Bolana si - na rozdíl od Šalamounové - nepozvali jako hosta na koncert Hana Hegerová nebo Miro Žbirka. A podle toho, jakou hudbu produkuje s Photolabem, svoje „Mandrage“ určitě nehledá. Zdá se, že s novou desku chce zaútočit spíš na kluby, s trochou štěstí a šikovným managementem se dostane i na alternativní festivaly, případně do bunkru na Rock for People.

První studiové album Hollywood and Snuff vychází po šesti letech existence kapely. A že je „echt studiové“: různé skladby totiž vznikaly na různých místech, snad každý nástroj se nahrával jinde. Smyčce pocházejí ze studia Smečky, zpěv ze Svengali, několik písniček údajně vykrystalizovalo na chatě, jedna dokonce v kanceláři.

Podobně nesourodá je i muzika - jak kapela sama říká, na jedné straně pozlátko (Hollywood), na druhé smetí a špína (Snuff). Desku nestrávíte snadno, podobně jako hudbu pražských Luno Emy Brabcové. Lehce zasnění a melancholičtí Photolab nepochybně zasáhnou intelektuální kruhy hudebních serverů, početně bude jejich publikum zřejmě vždycky spíš stovkové než tisícovkové; tedy alespoň dokud se jim nepodaří vpravit do písniček víc lehkosti a nezávaznosti. Což se prozatím stalo snad jen v Sunday & Monday, která náladou vzdáleně připomíná Milk And Toast And Honey od Roxette.

Podle tiskové zprávy je hudba Photolabu filmová. Ano, to sedí, několik skladeb by se dobře vyjímalo ve válečných dokumentech, ostatně píseň Why? Zní ze soundtracku k Lidicím. Do Hollywoodu mají ale Photolab cestu dalekou.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Hollzwood And Snuff

Hollzwood And Snuff

Rok vydání: 2012 Songů: 1
 
Album Lidice

Lidice

Rok vydání: 2011 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno