Youradio

Menu

Peter Pan Complex

  Zpětná vazba na Youradio
 
Rok založení 2007
Doba existence 13 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
 
Žánr Rock, Indie
Přehrát náladu "Peter Pan Complex"
Nej skladba "Unsteady Heels"

Počátky kapely Peter Pan Complex se datují kolem léta 2007, kdy Jordan Haj (zpěv, kytara) a Givinar Kříž (sólová kytara, klavír) vytvořili akustický projekt Fateful Revolution. V té době žil stávající frontman Peter Pan Complex v Izraeli, což výrazně poznamenalo jak tvorbu Fateful Revolution, tak i současný zvuk Peter Pan Complex.

Givinar odrážel vliv klasického rocku, atmosferické plochy a zvuk zefektovaných kytar přelomu 20. století. Oproti tomu Jordan reprezentoval novou izraelskou vlnu alternativních a experimentálních forem, pohybující se na hranici cynické společenské kritiky a poetického písničkářství.

Po několika sólových vystoupeních se poněkud nedotažený projekt Fateful Revolution vyvinul do kapely klasické podoby. Příchod Oskara Pilaře (bicí) a Ondřeje Koleniče (baskytara) přinesl nové tvůrčí postupy a výrazně pozměnil klima kapely.

V září 2010 střídá Ondreje Jakub Chaba (ex Fake Tapes), který nevyužívá baskytaru jen jako doprovodný nástroj a vnáší do hudby spoustu nových zvukových i melodických prvků.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Unsteady Heels

Unsteady Heels

Rok vydání: 2018 Songů: 1
 
Album Peter Pan Complex

Peter Pan Complex

Rok vydání: 2015 Songů: 9
 
Album SOS - Single

SOS - Single

Rok vydání: 2015 Songů: 1
 
Album Unholy

Unholy

Rok vydání: 2012 Songů: 5
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno