Youradio

Menu

 
Datum narození 12. 3. 1979
Věk 42 let
Místo narození Londýn, Anglie
Web umělce albionrooms.com/
 
Žánr Alternative, Rock
Přehrát náladu "Pete Doherty"
Nej skladba "Lady, Don't Fall Backwards"

Peter Doherty, donedávna vystupující pod méně formální variantou Pete Doherty, proslul nejen kvalitně dělanou muzikou, ale hlavně skandály, které ho provází na každém kroku. Tenhle anglický bouřlivák propadl alkoholu a tvrdým drogám, kvůli závislosti několikrát skončil v léčebně i ve vězení. Od roku 2005 plnil bulvární plátky společně s topmodelkou Kate Mossovou – rovněž ona podlehla kouzlu drog.

Média vytrvale zveřejňovala fotografie zfetovaného páru, informovala o rozchodu a opětovných návratech, spekulovala o sňatku. Faktem je, že Pete pro Kate natočil píseň s vyznáním, kterou umístil na Youtube. Bývalí milenci zároveň nazpívali duet La Belle et la Bête – ten se objevil na debutovém albu Dohertyho kapely Babyshambles. Mossová zase Petera přivedla k modelingu, oba se stali tváří podzimní kampaně Roberta Cavalliho 2007. Už dříve ale Pete fascinoval řadu módních návrhářů a díky neotřelému stylu oblékání fungoval jako jejich inspirace (namátkou pro Diora).

Pete Doherty pochází z vojenské rodiny. Otec působil jako důstojník v britské armádě, Pete se tedy často stěhoval. Matka je zdravotní sestra. Ve škole Pete vynikal výbornými známkami, psal také poezii. Poté, co se usadil v Londýně, zkoušel na univerzitě studovat anglickou literaturu a nějakou dobu pracoval jako hrobník.

Se svým kamarádem Carlem Baratem založil v devadesátých letech kapelu The Libertines, která na hudební scéně zabodovala debutovým albem Up the Bracket (2002), v roce 2004 se ale rozpadla, právě kvůli drogové závislosti Dohertyho. Pete se na Carla naštval (byl to Carl, kdo prosadil vyloučení Dohertyho ze skupiny) a natruc založil vlastní kapelu Babyshambles, se kterou vystupuje dodnes. Mimo to v březnu 2009 vydal sólovku Grace/Wastelands, oceněnou kritiky i fanoušky. Píseň A Little Death Around The Eyes přitom napsal s Carlem Baratem, což svědčí o snaze obnovit The Libertines.

Třicetiletý Pete je také otcem: se zpěvačkou Lisou Moorish má syna Astila.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Grace/Wastelands

Grace/Wastelands

Rok vydání: 2009 Songů: 12
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno