Youradio

Menu

 
Rok založení 1981
Doba existence 37 let
Místo vzniku Londýn, Velká Británie
Web skupiny www.petshopboys.co.uk
 
Žánr Synthpop
Přehrát náladu "Pet Shop Boys"
Nej skladba "It S A Sin"

Britské elektropopové duo Pet Shop Boys tvoří klávesák Chris Lowe (nar. 1959) a zpěvák, klávesák a občasný kytarista Neil Tennant (nar. 1954). Tihle dva chlápci se poprvé potkali v roce 1981 v obchodě s elektronikou na londýnské Kings Road. Dali se do řeči a zjistili, že oba baví elektronická hudba, a tak spolu zkusili napsat pár písniček. Nejprve se jmenovali West End, k současnému jménu Pet Shop Boys je inspirovali kamarádi, kteří pracovali v obchodě s mazlíčky.

První singl dvojice se jmenoval West End Girls a vyšel v roce 1984, ale neuspěl. Nahrávací společnost proto tlačila chlapce, aby udělali novou písničku, ti se ale nedali a přesvědčili firmu, že West End Girls je silná píseň, která má šanci. Znovu ji proto zmixovali, nahráli - a co se nestalo: West End Girls se v roce 1986 vyšplhala na vrchol britské hitparády. Od té doby patří Pet Shop Boys do širší elektropové špičky, kdo by neznal další hitparádové jedničky jako It´s a Sin, Heart, Always On My Mind a Go West. Zajímavostí je, že téměř všechny singly kapely, které kdy vyšly (bylo jich přes 40), se dostaly do první dvacítky britské hitparády.

Pet Shop Boys vydali deset řadových alb a LP, k tomu nespočet výběrů, remixových desek a alb s dalšími skladbami - s drážďanskými symfoniky spolupracovali například na kompozici Křižník Potěmkin (Battleship Potemkin) a složili hudbu k muzikálu Closer To Heaven, který byl uveden v Londýně. Skladbu napsali i pro Tinu Turnerči Kylie Minogue, remixovali pak například Blur či Rammstein.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Super

Super

Rok vydání: 2016 Songů: 1 Vydavatelství: -undefined-
 
Album Electric

Electric

Rok vydání: 2013 Songů: 9 Vydavatelství: Kobalt
 
Album Together

Together

Rok vydání: 2010 Songů: 8 Vydavatelství: Warner Music
 
Album Release

Release

Rok vydání: 2002 Songů: 9 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Behaviour

Behaviour

Rok vydání: 2001 Songů: 21 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Bilingual

Bilingual

Rok vydání: 1996 Songů: 1 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Very

Very

Rok vydání: 1993 Songů: 11 Vydavatelství: Parlophone
 
Album Actually

Actually

Rok vydání: 1987 Songů: 8 Vydavatelství: Parlophone
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno