Youradio

Menu

 
Rok založení 1989
Doba existence 29 let
Místo vzniku Sevenoaks, Velká Británie
Web skupiny www.loopz.co.uk/
 
Žánr Electro
Přehrát náladu "Orbital"
Nej skladba "Funny Break (One Is Enough)"

Po pětileté pauze duo Orbital, tedy bratři Phil a Paul Hartnollovi, ohlásilo v roce 2009 comeback. Právě včas, aby oslavilo 20 let působení na techno scéně. A že to nebylo působení ledajaké, dokazují úspěšná alba, vyprodané koncerty a řada fanoušků z celého světa, kteří rozpadu skupiny v roce 2004 litovali.

Bratři vyrůstali v Sevenoaks, kde poslouchali druhou generaci punku (Crucifix, Dead Kennedys), electro (Adrian Sherwood, Hula) a raný hip hop. První společný singl Chime vydali v roce 1989. Pojmenovali se přitom podle londýnské okružní dálnice M25, Orbital. Label Oh-Zone Chime protlačil mezi fanoušky taneční hudby. Píseň se stala kultovní: námětem řady dalších tracků. Debutové album Orbital (alias Zelená deska, 1991) sklidilo pozitivní ohlas.

Stejně tak desky následující. Orbital začali spolupracovat s takovými hvězdami jako Moby nebo Joey Beltram. Mezi nejlepší CD patří Orbital 2 (alias Hnědá deska, 1993) s remixem hitu Halcyon + On + On, který bratři věnovali matce, po léta závislé na utišujícím léku Halcion. Deskou Snivilisation (1994) zase reagovali na skutečnost, že britská vláda schválila zákon Criminal Justice Act, zakazující rave party.

Před rozpadem pak Orbital vydali desku Blue Album (2004), laděnou do modré barvy. Potom se věnovali vlastním projektům. V roce 2009 přišli s kompilací Orbital 20 a již zmiňovaným comebackem. Českému publiku se naposledy představili v Táboře na Planet Festivalu 2009.

V roce 2012 plánují vydat album Wonky.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Wonky

Wonky

Rok vydání: 2012 Songů: 9 Vydavatelství: Tumen Collection
 
Album The Altogether

The Altogether

Rok vydání: 2001 Songů: 11 Vydavatelství: WEA (Warner Music)
 
Album Orbital II

Orbital II

Rok vydání: 1992 Songů: 9 Vydavatelství: WEA (Warner Music)
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno