Youradio

Menu

 
Datum narození 21. 8. 1981
Věk 38 let
Místo narození Jablonec nad Nisou, Česká republika
Web umělce www.ondrejruml.com/
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "Ondřej Ruml"
Nej skladba "Ezop A Brabenec"

Ondřej Ruml, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, se proslavil v roce 2008 v soutěži X-Faktor, kde postoupil až do finále. Řada diváků si jistě pamatuje jeho skvělý výkon v písničce Don´t Worry, Be Happy od Bobbyho McFerrina.

Od té doby se ale Ondřej posunul. Neskončil v estrádách, dál vystupuje se svou funky kapelu T.O.P. Dream Company a vydal první sólo desku Proměna. Sympatické je na ní především její pestrost a zpěvákův skladatelský a instrumentální vklad.

Ruml nepíše prvoplánové pecky a v textech se neschová ani to, že je romantik. Desku si prostě poskládal z toho, co je mu nejbližší; slyšet je na ní jeho oblíbený soul a funk (hned úvodní Dobrý den), bigband a sinatrovský swing (Proměna, Úsměv) i folk a country, které Ruml okořenil banjem (Když se stmívá).

Škoda jen, že všech jedenáct skladeb - ať už jde o swing nebo soul - se Ruml spolu s producentem a kytaristou  Patrickem Karpentskim (např. Toxique) rozhodl zabalit do zbytečně popového zvuku. Ten totiž v kontextu s českými texty, které se tradičně točí kolem lásky a dalších pocitů, ovšem nepřinášejí žádný originální obrat nebo frázi, v určitých momentech zbytečně přebijí zajímavé aranže.

Nic to ovšem nemění na tom, že deska, kterou Ruml pod Karpentskiho dohledem a s kapelou složenou z jazzových hráčů - basa Rasťo Uhrík, klavír Beata Hlavenková a bicí Martin Novák - natočil, je se svými přesahy do okrajových žánrů v kontextu mladé české pop music velmi netradiční.

Diskografie

Podobní interpreti

 
Album Proměna

Proměna

Rok vydání: 2010 Songů: 11
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno