Youradio

Menu

 
Rok založení 2012
Doba existence 09 let
Místo vzniku Olomouc, Česká republika
Web skupiny www.nylonjail.com/
 
Žánr Alternative, Country
Přehrát náladu "Nylon Jail"
Nej skladba "Grace"

Pojem „české country“ pro Čechy znamená hlavně bratry Nedvědy a buřty na ohni. Olomoučtí Nylon Jail ale zkoumají něco docela jiného - směr amerického country, který se nebojí experimentovat a pohrávat si - třeba i s elektronikou. Výsledkem je debut My Heart Soars Like a Hawk, inspirovaný divokým západem a přírodou. Kapela na desce nabízí jak jemný minimalismus, tak pořádný bordel…

Pětice muzikantů spolu hraje dva roky a o své hudbě má jasné představy. Skládání písniček vnímají skrz klidně proudící emoce, které si samy razí cestu, "vznášejí se a klesají stejně jako jestřáb". Přitom se jen těžko odhaduje, že za vším stojí Češi. Angličtina zpěváka Jiřina Jiráka má k „čenglish“ daleko, jeho broukání s akustickou kytarou je navíc nesmírně uklidňující. Sem tam ho pěvecky doprovodí basistka Michaela Štafová; zdá se, že na počáteční škatulky ve stylu Hansard-Irglová je tedy zaděláno. Nylon Jail oproti nim ale víc riskují a snaží se z kombinace elektronika/country/acoustic vytěžit co nejvíc i za cenu, že nevyhoví všem.

Veřejnost si Nylon Jail mohla všimnout hlavně díky turné, na němž v kinosálech promítali 3D projekce. Chtěli tím - podle vlastních slov - poukázat na společnost „polapenou přetechnizovanou dobou“. I proto se v muzice vrací k základům a zpomalují. „Ale nejsme nějaký kotlíkářský trempové, jenom z toho vězení musíme občas utýct do lesa,“ vysvětluje kytarista Václav Hruška.   

Kapela ví, že její mixování žánrů nebude vyhovovat každému. „Mnohem radši si to vydřeme na koncertech, než abychom důvěřovali tomu, že po vydání desky se začnou dít věci,“ zaznívá z jejich tábora. I tak ale mají Nylon Jail ambice proniknout do zahraničí. „Naše kombinace zdánlivě nekombinovatelného by mohla zaujmout,“ myslí si muzikanti.   

Diskografie

Podobní interpreti

Album My Heart Soars Like A Hawk

My Heart Soars Like A Hawk

Rok vydání: 2013 Songů: 8
 
Album One Word

One Word

Rok vydání: 2013 Songů: 3
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno