Youradio

Menu

 
Rok založení 1986
Doba existence 35 let
Místo vzniku Anaheim, Kalifornie, USA
Web skupiny www.nodoubt.com
 
Žánr Pop
Přehrát náladu "No Doubt"
Nej skladba "It's My Life"

Když se řekne No Doubt, většině posluchačů v hlavách naskočí obraz blonďaté frontmanky s podmanivým hlasem Gwen Stefani. U zrodu kapely stál přitom její bratr, Eric Stefani, který malou Gwen přemluvil, aby mu nazpívala song Stick It In The Hole, tedy píseň o ořezávátku.

Dalším zakládajícím členem byl zpěvák John Spence - ten kapelu pojmenoval podle svého oblíbeného výrazu („no doubt“ v překladu znamená „bez pochyby“).

Začínající formace brzy přibrala baskytaristu Tonyho Kanala, který se díky svým organizačním schopnostem stal neoficiálním manažerem skupiny. Na konci roku 1987 No Doubt postihla tragická událost, John Spence spáchal sebevraždu. Kapela chtěla skončit, pak se ale rozhodla jít dál, přesvědčena, že rozpad No Doubt by si John Spencer nepřál.

Oživená sestava (do kapely přibyli kytarista Tom Dumont a bubeník Adrian Young) vydala debutové album No Doubt (1992), to se ale příliš neuchytilo. Další deska Tragic Kingdom (1995) už kapelu katapultovala mezi světovou hudební špičku. Výrazně k tomu pomohl singl Don’t Speak, který Gwen napsala po rozchodu s baskytaristou Tonym. Před dokončením CD kapelu opustil Eric,  vybral si totiž dráhu animátora a začal spolupracovat na seriálu Simpsonovi. No Doubt pokračovali ve čtyřech a společně natočili další alba, vyhráli řadu cen.

V roce 2004 Gwen rozjela sólovou kariéru a vydala desku Love.Angel.Music.Baby, která obsahovala hity jako What You Waiting For? nebo Hollaback Girl. K

romě zpěvu se Gwen věnuje také módě - má vlastní značku L.A.M.B. a udává módní trendy. Charakteristická je především její platinová hříva a rudé rty, tedy líčení ve stylu Marilyn Monroe. Jako příležitostná herečka se objevila například ve filmu Letec. S muzikantem Gavinem Rossdalem má Gwen dva syny.

Nová deska No Doubt ush And Shove vychází v roce 2012.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Push And Shove

Push And Shove

Rok vydání: 2012 Songů: 11
 
Album The Beacon Street Collection

The Beacon Street Collection

Rok vydání: 2006 Songů: 10
 
 
Album Return Of Saturn

Return Of Saturn

Rok vydání: 2006 Songů: 11
 
Album Rock Steady

Rock Steady

Rok vydání: 2001 Songů: 13
 
Album Beavis And Butt-Head Do America

Beavis And Butt-Head Do America

Rok vydání: 1996 Songů: 1
 
Album The Singles 1992-2003

The Singles 1992-2003

Rok vydání: 1996 Songů: 13
 
Album Tragic Kingdom

Tragic Kingdom

Rok vydání: 1995 Songů: 9
 
Album No Doubt

No Doubt

Rok vydání: 1992 Songů: 13
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno