Youradio

Menu

 
Rok založení 2003
Doba existence 18 let
Místo vzniku Praha
Web skupiny www.navigators.cz
 
Žánr R`n`B
Přehrát náladu "Navigators"

Kapela Navigators vznikla v roce 2003, kdy se dali dohromady muzikanti z kapely Mikiho pupík (bubeník Tomáš Konůpka, kytarista Jirka Štarha, trumpetista Lukáš Linhart a baskytarista Karlos Vokurka) s rapperem a textařem Honzou Pospíšilem. Nakrátko se v kapele objevila i zpěvačka Léňa (v současné době působící v kapele Yellow Sisters). V průběhu roku však odešel Lukáš Linhart na zahraniční angažmá.

V následujících dvou letech personální obměna pokračuje. Na postu zpěvačky se v roce 2004 objevuje a v roce 2005 zase zmizí Madi Joao, na klávesy přichází hrát Michal Kubelka, objevují se zpěvačky Erika Fečová a Noemi Kebede. Pro příliš mnoho práce odchází basista Karlos Vokurka, který je nahrazen Markem Eichlerem.

V roce 2005 přišel první úspěch. Kapela natočila své první demo. Dostala se do semifinále soutěže Coca-Cola Popstar. V časopisu Filter vyšel první článek a písnička Different se hrála v rádiu Expres. Kapela také odehrála první koncert v Lucerna Music baru.

O rok později Navigators spouštějí svou webovou prezentaci. Hrají jako předkapela Earth, Wind & Fire, Monkey Business, Gulo Čar nebo United Flavour. Vzniklo několik rozhovorů pro časopisy a rádia. Písničky se objevily na kompilacích Soundczech a United Grooves. Kapela připravila druhé demo, Living Like This a Revolution. Living Like This byla zařazena do Expres chart a na dva týdny se usadila na prvním místě. Kapela si také zahrála s kultovními Arrested Development a začala pracovat na první desce.

V lednu 2007 se skupina odebrala do studia. Zajela si zahrát dva koncerty do Švýcarska. Předskakovala také kapele Sugar Hill v Lucerna Music baru. V průběhu roku přišel basista Adam Stivín, známý z předchozích působení v kapelách Chinaski, Gaia Mesiah nebo Gang ala Basta. V květnu jde deska na master do renomovaného masteringového studia Sterling Sound  v New Yorku, kde se nahrávky ujímá Tom Coyne. Album Sky Travellin’ vychází 12. listopadu 2007 u vydavatelství Subpub Records. Křest alba proběhl v naplněném Lucerna Music baru 9. 12. 2007, kmotrem byl herec Jiří Langmajer. Píseň Frenemy vychází na kompilaci časopisu Report - Fresh Energy.  Recenze alba vychází v mnoha časopisech a ve dvou z nich  - Report a Playboy - získává titul Album měsíce. Kapela natáčí videoklip k písni Happy, který je uveden v březnu 2008. Koncertem v Lucerna Music baru startuje turné k propagaci desky nazvané Billabong Sky Travellin’ Tour 08 .

3. 6. 2008 měl premiéru videoklip na hudební stanici MTV Europe. V říjnu přišla kapela s novým videoklipem Still Urging - Navigators vs Bucinatores, šlo o remix písničky s pomocí šestice hráčů na dechové nástroje Bucinatores. Na jaře roku 2010 přochází Navigators, už bez zpěvačky Noemi, s novou deskou My Place. To je prozatím poslední album kapely, jejíž členové se v roce 2012 vydali svou cestou.

Diskografie

Podobní interpreti

Album Sound Czech 22

Sound Czech 22

Rok vydání: 2009 Songů: 1
 
 
 

Whoops, něco se stalo špatně

Omlouváme se, ale něco se porouchalo. Prosím obnovte okno prohlížeče.

Obnovit okno